Shadow

NY Times, internet sayfasını ücretli yapıyor

Dünyanın saygın gazeteleri arasında yer alan Amerikan New York Times gazetesi, internet sayfasını paralı yapmayı yeniden gündemine aldı. Uzun süredir ekonomik krizle boğuşan gazete, okuyucularına internet sayfasının paralı olması hakkında ne düşündüklerini sordu.

Bloomberg ajansında yer alan habere göre NY Times, internet sayfasının aylık kullanımı için okuyucularından 5 dolar talep etmeyi düşünüyor. 5 dolarlık ücret karşılığında ise gazetenin tüm haberlerine ulaşabilmekle beraber multimedya ve blog sayfaları da okuyucuların hizmetinde olacak. Varsayılan plana göre 5 dolarlık fiyatın 2,5 dolara düşürülme ihtimalinin de olduğu tahmin ediliyor.

Küresel krizle birlikte birbiri ardına kapanan gazeteler, medya dünyasının zor bir yıl içinde olduğunu en açık delili olarak görülüyor. Geçtiğimiz aylarda kağıt baskısına son veren The Rocky Mountain News, Seattle Post-Intelligence gibi gazeteler çareyi internet yayıncılığında arayan gazetelerden olmuşlardı.

Günlük dağıtım rakamı 650 bin civarında olan NY Times’ın internette tıklanma oranı milyonları buluyor. Uzmanlara göre gazetelerin kağıt baskı olarak tiraj yükseltmesinin de bu noktadan sonra imkanı yok.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Türkiye'nin yeni internet medya platformu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir