Shadow

Numara taşınabilirliği başladı, artık özgürsünüz!

Cep telefonu kullanıcılarının, numaralarını değiştirmeden, istediği GSM operatöründen hizmet almasını sağlayacak olan Numara Taşınabilirliği uygulaması bugünden itibaren başladı.

Kullandığı operatörü değiştirmek ve başka bir operatöre geçmek isteyen abonelerin, numaralarını taşımak istedikleri operatöre şahsen başvuruda bulunması gerekiyor. Abonenin başvurusunun ardından, alınan bilgiler merkeze ve diğer operatöre iletilecek. Numara taşıma işlemiyle ilgili başvuruda bulunan aboneler SMS ile bilgi verilecek. GSM operatörleri, talepleri değerlendirerek en fazla 6 gün içinde sonuçlandıracak.

Numarasını değiştiren aboneye, yeni operatörü tarafından SIM kartı verilecek. Abone yeni SIM kartı ile yeni bir iletişim dünyasına adım atarken, yeni operatöründe faturalı veya kontörlü tarifeyi seçme özgürlüğüne de sahip olacak.

Başvurularda abonelerden form doldurmaları isteniyor. Bireysel aboneler TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı, kurumsal aboneler ise ticari unvan ve vergi numarası ile başvuruda bulunacak. Numara taşıma işlemi ücretsiz gerçekleştirecek.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.numaranitasi.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir