Numara taşımada en karlı kim?

Numara taşınabilirliği uygulamasından hangi operatör karlı çıktı? İşte operatörlerin iddiaları.

Avea, Numara Taşınabilirliği’nin 9 Kasım 2008 tarihinde hayata geçmesinden bugüne kadar geçen sürede 463 bin toplam abone ve 244 bin net abone ile en fazla kazanan operatör olduğunu iddia etti.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı İlker Koçak, Kasım 2008 – Ocak 2009 döneminde, Numara Taşınabilirliği kapsamında, Avea’nın tüketiciler tarafından en çok tercih edilen operatör olduğunu ileri sürdü.

Koçak, “Avea olarak Numara Taşınabilirliği uygulamasıyla 463 bin toplam, 244 bin net abone ile en fazla kazanan, yani 1 numaralı operatör olduk. Numarasını Avea’ya taşıyanlar, giden abone sayısının neredeyse iki katı. Kurumsal tarafta ise 8 bine yakın şirket, toplam 43 binin üzerinde kurumsal hattını Avea’ya taşıdı” dedi.

TURKCELL: BİZİM DE ABONE SAYIMIZ ARTTI

Öte yandan Turkcell de bir açıklama yaparak, abone sayısının 2007 yılsonuna göre yüzde 5 oranında artarak 31 Aralık 2008 itibarıyla 37 milyona ulaştığını iddia etti.

2008’in son çeyreğinde toplam 650 bin net abone kazandığını iddia eden Turkcell, Avrupa’nın en büyük operatörleri sıralamasında abone sayısı açısından ikinci sırada yer aldıklarını ileri sürdü.

Turkcell, 2008 yılında toplam abone bazına katılan net yeni abone sayısının ise 1,6 milyon olarak gerçekleştiğini ve dördüncü çeyrekte net abone kazanımının % 43’ünü faturalı hatların oluşturduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir