Shadow

Novell’den Türkiye’ye büyük yatırım

Novell, en hızlı büyüyen ülkeler arasında ilk üç sırada bulunan Türkiye operasyonunu Novell Kuzey Bölgesi’ne bağlayarak, önümüzdeki dönemde Türkiye operasyonunu büyütme kararı aldı.

Geçtiğimiz yıl Deloitte’a en hızlı büyüyen pazarlar hakkında bir araştırma yaptıran Novell, rapor sonucunda Türkiye pazarına yatırım yapma kararı aldı. Novell’in Türkiye yatırım planını çalışanlara, müşteri iletişimine ve iş ortaklık yapısının güçlendirilmesine odaklı. Daha önce Novell Batı Bölgesi’ne bağlı olan Novell Türkiye, Deloitte’un raporunun ardından aynı büyüme potansiyeline sahip ülkelerin aynı kategoriye konma gereksinimi doğrultusunda Kuzey Bölgesi’ne bağlandı.

Yatırım kararı hakkında Novell EMEA (Europe, Middle East and Africa-Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı Anders Törnqvist, “Novell, Türkiye’de Kimlik Yönetimi ve Linux çözümlerinde büyük bir pazar elde etti. Bu pazarı büyütmek için yatırımın şart olduğuna inanıyoruz. Birkaç ay içinde Novell Türkiye’de inanılmaz değişikliklere şahit olacaksınız. Önümüzdeki dönemde Novell Türkiye ekibi büyüyecek. Eylül ayı içinde yeni ülke müdürü duyuracağız. Yeni yılda ise kamu projelerinde daha fazla yer almak için Ankara’da da olacağız. Novell olarak Türkiye’deki en önemli yeniliğimizi ise müşterilerine ve iş ortaklarına Türkçe hizmet verecek olan Novell Professional Services Türkiye (NPST) olacak” dedi.

Törnqvist, Ankara’da doğru iş ortaklarıyla yer alarak kamu tarafında Novell etkinliğini artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Türkiye’de kamu tarafinda ihaleler ve ihale süreçleri biraz karışık işliyor. Kurulan hükümetle kamu tarafında yavaşlama söz konusu olsa bile bu planlarımızı etkilemez” dedi.

Anders Törnqvist Türkiye pazarı için şunları sözlerine ekledi: “Türkiye’de BT kullanımı birçok gelişmiş ülkeden çok daha ileri düzeyde. Bu nedenle biz Türkiye’yi gelişmekte olan pazarlar arasında değerlendirilmiyoruz.Ve yatırımlarımıza bunu gözönünde bulundurarak artırarak devam edeceğiz.”

Türkiye’deki Linux ve Kimlik Yönetimi alanında büyük potansiyeli göz ardı etmeyen Novell, eğitim, danışmanlık hizmeti ve teknik destek veren birimi Novell Professional Services’i (NPS) Türkiye’de de açma kararı aldı.

Novell Professional Services Türkiye (NPST) ile ilgili olarak bilgi veren Novell Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Operasyon Direktörü Martin Smith, müşterilerinden gelen talep doğrultusunda Novell Professional Services adı altında 24 saat kesintisiz Türkçe hizmet vermeye başlayacaklarını, bundan sonra pazarın Novell’e bakış açısının değişeceğini Novell çözümlerini tercih etme ve teknolojisini kullanma konusunda değişiklikler olacağını dile getirdi.

Martin Smith; “24 saat Türkçe hizmet desteğimiz olacak. Son dönemde kurumsal müşterilerimizden yerel destek talepleri arttı. Müşterilerimizin bu ihtiyaçlarına yanıt vermek adına Novell Professional Services Türkiye’yi kuruyoruz. Müşteri telefonu açtığında Türkçe konuşan bir kişiyle karşılaşmak istiyor. Bu yatırımı daha önce de yapılabilirdik fakat pazarın hazır olmasını bekledik. Şuanda tam zamanı. Ayrıca iş ortaklarımıza da bu birimin büyük faydası olacak. Onlarda NPST’den istedikleri zaman yanıt alabilecekler. Ayrıca iş ortaklarımıza burada çeşitli eğitimler de veriyor olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir