Shadow

Norton şimdi daha az yakıyor!

İnternet güvenlik şirketi Symantec, ‘Norton Internet Security 2008’de daha önceki sürümlere göre önemli iyileştirmeler yaptı. Bunlardan en önemlisi, Norton Internet Security 2008’in, 2007 sürümüne göre daha az sistem kaynağı kullanması, dolayısıyla eskisi kadar bilgisayarın yavaşlamasına neden olmaması.

Kullanıcı arayüzü önceki sürüme göre yüzde 22 daha hızlı işlerlik sağlarken, kısa bir tarama işlemi de yüzde 39 hızlanmış durumda. Symantec’e göre, Norton Internet Security 2008, ön yükleme zamanı, bellek kullanım alanı, tam tarama, kullanıcı arayüzü cevaplaması ve yükleme hızıyla sektördeki diğer güvenlik yazılımlarından daha iyi durumda.

Norton Internet Security 2008’de benim en beğendiğim özellik, ‘Password Manager’ gibi çalışan Norton Kimlik Güvenliği özelliği. Bu özellik sayesinde çeşitli sitelere girişte defalarca kullanıcı adı ve şifre girmenize gerek kalmıyor. Şifreleriniz güvenli bir şekilde saklanarak, bir siteye girdiğinizde otomatik olarak kullanıcı adı ve şifre bölümü dolduruluyor. Norton Internet Security 2008 49 dolar + KDV’den satılıyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir