Shadow

Nokia’ya göre Windows’lu ilk ‘gerçek telefon’ Lumia 800

Nokia Başkan ve CEO’su Stephen Elop, Londra’da gerçekleştirilen Nokia World 2011’de, şirketin Windows Phone işletim sistemi kullanan ilk ürünü Lumia 800’ü “Windows’lu ilk gerçek telefon” olarak lanse etti. Elop, “Sekiz ay önce yeni stratejimizi duyurmuştuk. Şimdi bu stratejiye uygun olarak ilerliyoruz. Tüm ürün portföyümüzde, yeni akıllı telefonlarımızdan artık daha da akıllanan mobil telefonlarımıza kadar inovasyonu yaygınlaştırıyoruz. Nokia Lumia 800’den Nokia Asha 201’e kadar yeni ve rekabetçi modellerimizi piyasaya daha önce hiç olmadığı kadar hızlı şekilde sürüyoruz. Bu yeni cihazlarla ve bunların olmasını sağlayan Nokia çalışanlarıyla gurur duyuyorum.” dedi.

Nokia World 2011‘de, teknoloji analizi firması Canalys’te Baş Analist olan Pete Cunningham ise şunları söyledi: “Nokia’nın sekiz ay kadar kısa bir süre önce yaptığı strateji değişikliği duyurusundan bu yana şirketin enerjisini topladığı görülüyor. Nokia, Symbian üzerinde önemli değişiklikler yaptı, Windows Phone ile fark yaratmayı başardı ve cep telefonlarında güçlü bir portföy geliştirmeye devam ediyor. Nokia verdiği sözleri tutuyor ve geleceğe doğru başarıyla yürüyor.”

Belirli ülkelerde yeni Nokia Lumia 800 ön siparişleri nokia.com adresinde başladı. Ürünün Kasım ayında Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İngiltere’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu altı ülkede 31 lider operatör ve perakendeci ürüne eşi görülmemiş bir pazarlama desteği veriyor. Hong Kong, Hindistan, Rusya, Singapur ve Tayvan’da ise yıl sonunda piyasaya çıkması beklenen ürünün diğer pazarlara 2012 başında ulaşması bekleniyor.

Nokia Lumia 710’un ise ilk olarak yıl sonuna doğru Nokia Lumia 800 ile birlikte Hong Kong, Hindistan, Rusya, Singapur ve Tayvan’da piyasaya çıkması ve diğer pazarlara 2012 başında sunulması planlanıyor.

Ürün portföyünün 2012 başında ABD’de ve 2012’nin ilk yarısında Çin’de tanıtılmasının planlandığı da duyuruldu. Nokia, WCDMA ve HSPA GSM ağlarına uyumlu olan mevcut ürünlere ek olarak özel pazarlarda LTE ve CDMA standartlarına uyumlu ürünler sunmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir:  Navigasyon sektöründe deprem

En iyi kablosuz klavye | Logitech MX Keys incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir