Shadow

Nokia’dan Ovi uygulama geliştirme sihirbazı

Cep telefonlarına uygulama yükleme mantığının ortaya çıkışından itibaren içerik üreticilerinin en önemli gündemlerinden biri, her cihaz ve platformda yer alabilmek için mobil uygulama geliştirmek.

Öyle ki, iPhone, Android, Blackberry, Samsung Bada, Nokia Ovi gibi tüm platformlarda olmak ve kullanıcılara direkt ulaşmak zorundasınız. Bunun için de her platforma ayrı uygulama geliştirmek ya da yaptırmak maliyetli bir iş.

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, Ovi adlı uygulama platformunda bu süreci kolaylaştıran bir uygulama geliştirmiş.  Ovi App Wizard adı verilen ücretsiz web uygulamasıyla sadece 6 adımda web siteniz, blogunuz hatta Twitter hesabınız için bile Nokia Ovi uygulaması yapabiliyorsunuz.

Ovi App Wizard ile oluşturulan uygulamalar Ovi Mağaza’da yayınlanıyor ve bir onay sürecinden geçtikten sonra milyonlarca Nokia kullanıcısına ulaşıyor. Ovi App Wizard uygulamasını hemen denemek için http://appwizard.ovi.com adresini ziyaret etmelisiniz.

Nokia telefon kullanıyorsanız, blogumun Ovi uygulamasını şu adresten indirebilirsiniz: http://store.ovi.com/content/33406

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Wikileaks belgelerini Türkçe takip için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir