Shadow

Nokia’dan iPhone’a rakip

Nokia “hepsi birarada multimedya bilgisayar” olarak tanıttığı yeni cep telefonu N95’i geçtiğimiz hafta Amerika pazarına tanıttı. Firma, Apple iPhone ile yarışacak olan telefonun daha işlevsel olduğunu da iddia ediyor.
5 Megapiksel fotoğraf makinesi, media player, 3G, Wi-Fi ve Bluetooth bulunan yeni N95’in fiyatı ise Apple iPhone’u bile geride bırakıyor. 750 Dolar etiket fiyatı belirlenen N95, iPhone’un 4-GB 499 dolar ve 8-GB 599 dolar fiyatını çok bulanları şaşırtıyor.

Symbian işletim sistmi ile çalışan N95’e, İngiltere’de aşırı talep olduğu için satışların sınırlı olduğu ibaresi eklenirken, New York’ta cihazın satışa çıktığı ilk gün tükendiğide haberler arasında yer alıyor.

Nokia N95 oldukça şık dizaynının yanı sıra şu özelliklere de sahip: 3.5G ve kablosuz LAN bağlantıya da olanak veren quadband; ileri düzey web navigasyon; telefonda bulunan müzik parçalarını, resimleri veya video görüntülerini sabit ev elektroniklerinden izleyebilme; Carl Zeiss optic, auto focus, 2.6″ ekran ve flashlı 5 megapiksel fotoğraf makinesi; saniyede 30 kare gösteren DVD kalitesinde video çalar; GPS harita.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir