Shadow

Nokia N97’ye nasıl sahip olabilirsiniz?

İnternet deneyimini kişiselleştiren, 3G bağlantı olanağı ve ön kamerasıyla görüntülü konuşturan Nokia N97 mobil bilgisayar, 12 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de Turkcell’le satışa sunuluyor. Bu benzersiz mobil bilgisayar, Turkcell ve Nokia işbirliği ile kontratlı ve kontratsız  teklifleriyle ilk 3 ay boyunca yalnızca Turkcell’le kullanıcılarıyla buluşuyor!

Nokia’nın uzun süredir beklenen amiral gemisi Nokia N97, tanıtıldı. Canlı güncellenen ve kişiselleştirilebilen ana ekran widget’ları, hem yatay hem dikey kullanılabilen dokunmatik 3,5 inç ekranı, QWERTY klavyesi, 3G bağlantısı ve Carl Zeiss optik desteğe sahip 5 megapiksel kamerası ile gerçek bir mobil bilgisayar olan Nokia N97, ilk üç ay boyunca yalnızca Turkcell tarafından; Turkcell İletişim Merkezleri, anlaşmalı elektronik ve perakende zincir mağazaları ve Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezleri’nden satışa sunuluyor.

Türkiye’de ilk kez kullanıcılarının beğenisine sunulan Nokia N97 mobil bilgisayarın ana ekranından kullanıcının tercihine bağlı olarak:

  • Telefon defteri, mesajlar ve e-postalar gibi özelliklere kolayca ulaşmak,
  • Facebook gibi sık kullanılan sosyal ağlara hızla ve tek dokunuşla erişmek,
  • Associated Press, Reuters gibi haber servislerinden anında bilgi almak,
  • Hava durumu, alışveriş gibi ihtiyaç duyulan bilgileri sürekli almak mümkün olabiliyor.

Nokia ve Turkcell arasında gerçekleştirilen işbirliğinin hem bireysel hem de kurumsal  kullanıcıları kapsayan kontrat seçenekleri 24 ay boyunca 99 TL’lik ya da 18 ay boyunca 120 TL’lik  aylık ödemelerden oluşuyor. Bu paketle Nokia N97’nin yanı sıra  her ay 1 GB ücretsiz data kullanımı sunuluyor, ayrıca hafta sonları ücretsiz konuşma, görüntülü görüşme ve mesajlaşmanın yanı sıra 1 aylık ücretsiz Turkcell Mobil TV hediye ediliyor. Kurumsal müşterilere ise 12 ay boyunca aylık 163 TL ödemeli kontrat seçeneği sunuluyor.

Kontratsız satış seçeneğindeyse tavsiye edilen satış fiyatı  729 Euro ve Bonus Kart’a 12 taksit fırsatı veriliyor. Bu  seçenekte Turkcell faturalı hat kullanıcılarına  bir ay boyunca geçerli 1000 dakika ücretsiz konuşma, 100 MB data  kullanımı ve yine 1 ay için Turkcell Mobil TV deneme olanağı sunuluyor. Faturasız hatlı kullanıcıları  ise bir ay boyunca her 150 kontör yüklemeye 1 hafta kullanım süreli 1000 kontör hediye, 100 MB internet kullanımı ve 1 aylık Turkcell Mobil TV deneme olanağına sahip oluyor.

İlginizi çekebilir:  Vatandaş neden Turkcell'e taşınıyor?

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu bu konuda yaptığı açıklamada “3G’yle yeni Turkcell’li yaşamın kapılarını açtık. Artık 3G teknolojisiyle bugüne kadar cep telefonumuzda kullandığımız uygulamaların çok daha hızlısını, çok daha renklisini kullanabiliyoruz. 3G ile internet artık hem cebimizde, hem de Turkcell 3G hızında. Nokia N97 Turkcell 3G’nin hayatımıza getirdiği deneyimleri en zengin haliyle yaşatacak yeni bir  mobil bilgisayar. Canlı güncellenen ve kişiselleştirilebilen  ana menüsü, büyük dokunmatik ekranı  gibi özellikleri sayesinde müşterilerimiz Nokia N97 ile yeni Turkcell’li yaşamın hızını ve rahatlığını çok daha iyi hissedebilecek” dedi.

Nokia N97, Ovi Mağazası ile birlikte satılan ilk cihaz olma niteliği de taşıyor. Nokia N97 ile Ovi Mağazası’ndan uygulamalar, oyunlar, videolar, podcast’ler, verimlilik araçları, web ve konum tabanlı hizmetler ve daha başka birçok uygulama ve araç indirilebiliyor. Bunların yanı sıra Facebook ve Twitter gibi uygulamalardan ve çeşitli küresel ve yerel içerik sağlayıcılarından da içerikler alınabiliyor.

Nokia N97 ile, Ovi Mağazası’na ek olarak Nokia Maps ve Ovi Paylaşım gibi servisler de kullanılabiliyor. Kullanıcılar, Nokia N97’lerini sürekli geliştirebiliyor ve yeni özellikler, işlevler yükleyerek üst seviyeye yükseltebiliyorlar. 2009’un ikinci yarısında cihaz yazılım güncellemelerini ve işlevleri içeren bir yol haritasının da sunulması planlanıyor.

Nokia Explore Kategori Başkan Yardımcısı Jose-Luiz Martinez, bu konudaki düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Nokia N97 kişiselleştirilmiş internet deneyimi sunmaya yönelik vizyonumuz için önemli bir adımdır. Ovi üzerinden harita, oyun, medya ve uygulamalarla desteklenen Nokia N97, interneti sahibinin zevklerine ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş bir deneyime dönüştürüyor. Yüklemelerine Haziran ayında başladığımız N97’yi 75 ülkede 46 farklı dilde satışa sunduk ve bu ürünün Türkiye pazarında da başarılı olacağına inanıyoruz..”

Nokia N97 ayrıca, keyifli bir müzik deneyimi de yaşatıyor. Nokia N97’nin 3G, EDGE ve GPRS gibi farklı hızlardaki bağlantı seçenekleri ve 32 GB’lik depolama kapasitesiyle (microSD kartla 48 GB’a kadar artırılabiliyor), on binlerce şarkı doğrudan cihaza indirilerek burada saklanabiliyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir