Shadow

Neden İngiltere’de iş kurmalısınız?

Neden İngiltere?de iş kurmalısınız?

Eğer yurt dışında iş kurmak istiyorsanız, hangi sektörde faaliyet gösterecek olursa olsun rotanızı rahatlıkla İngiltere’ye çevirebilirsiniz. Bu durumda neden bir diğer Avrupa ülkesini değil de, İngiltere’yi size önerdiğimizi merak edebilirsiniz. Nedeni 1963 yılında imzalanan Ankara Antlaşması ve bu antlaşma kapsamında İngiltere’de iş kurmanın çok daha avantajlı olması… Bu avantajlardan söz edeceğiz ancak öncesinde antlaşmaya kısaca değinelim.

Ankara Antlaşması Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalandı ve bu antlaşma kapsamında Türk vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma ve oturma izni alma hakkı bulunuyor. Çok sayıda girişimci bunu bilmiyor oysa İngiltere’yi tercih etmek Türkler açısından çok daha avantajlı oluyor. İstediğiniz iş kolunda hem birey olarak iş kurabiliyorsunuz hem de dilerseniz limited şirket açabiliyorsunuz.

Elbette bunu farklı ülkelerde de yapabilirsiniz ancak ortada konuya dair bir antlaşma olmayınca onlarca farklı prosedür, izin, inceleme karşınıza çıkar. İngiltere’de 5 yıl boyunca kendi işinizi kurarak çalışmanızın ardından İngiltere vatandaşı olmaya da hak kazanıyorsunuz. Elbette bu durumda iş ve kariyer açısından çok daha fazla avantaj elde etmiş olacaksınız. Ankara Antlaşması bir girişimci vizesi olarak değerlendirilebilir.

Küçük bir sermaye yeterli oluyor!

Ankara Antlaşması vizesinin sağladığı avantajlardan belki de en önemli olanı son derece düşük bir sermayenin İngiltere’de iş kurmak için yeterli olmasıdır. Özellikle bu konuda hukuki süreçlere hakim olan bir firmadan yardım almanız durumunda hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için önünüzde hiçbir engel kalmıyor. İngiltere gibi önemli bir ülkede başarılı bir girişimcilik örneği sergilemek artık sizin için de hayal olmaktan çıkabilir.

Fakat bu durumda elbette bir rehbere ihtiyacınız olur. Size yol gösterecek ve başvurunuzu ne zaman, nereye, nasıl yapmanız gerektiğini aktaracak, hukuki boyutuyla konuyu ele alabilecek bir firmaya danışmanız en akılcı seçim olur. Basit hatalar, bu tür durumlarda ciddi sorunlar doğurabiliyor. Bu basit hatalardan kaçınmak için rotanızı Yeni Bir Hayat internet sitesine çevirebilirsiniz. Şimdiye dek çok sayıda kişinin Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’de iş kurmasına yardımcı olan bu firma, sizin yol göstericiniz olabilir. Daha detaylı bilgi için internet sitesine tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir