Shadow

Müziğe başlangıç için pratik bir enstrüman

enstrüman

MELİH BAYRAM DEDE

Çocukların müziğe başlamasının en ideal yollarından biri onları enstrüman sahibi yapmaktır. Bu kimi zaman bir bağlama, kimi zaman bir klasik gitar, kimi zaman da klavyeli bir enstrüman olabilir. Özetle; müziğe küçük yaşta başlamak için enstrüman sahibi olmak çok önemlidir.

Ekonomik bir seçenekle başlayın

Enstrümanlar her zaman kolay ulaşılabilir ya da kolay öğrenilebilir olmayabilir. Bu noktada klavyeli enstrüman yani başlangıç seviyesi bir org sahibi olmak çocuklar için iyi bir çıkış noktası olabilir. Bu yazıda çocuklarınızın müziğe aşina olması satın alabileceğiniz org seçeneklerinden birinden söz etmek istiyorum.

‘Org’ kategorisine farklı ürünler geliyor

MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan ürünlere baktığımda ‘Org’ kategorisi altında çocuklar için başlangıç seviyesi klavyeli enstrümanlar görüyorum. Farklı markaların org modelleri zaman zaman vitrine çıkıyor ve bu ürünler kolay satın alınabilir bir fiyat seviyesinden tüketicilere sunuluyor.

Hep pil hem adaptörle kullanım

Bu ürünlerden biri JWIN markasının MK-2454 model orgu. 54 tuşlu klavyeye sahip olan bu ürün, hem pil hem de adaptörle kullanılabiliyor. Adaptör ürünle birlikte ücretsiz veriliyor. Adaptör sayesinde sürekli pil satın almak zorunda kalmadan ürünü prize takarak kullanabiliyorsunuz.

Prize bağlı kalmamak avantaj

Enerji kesintilerine karşı pil ile kullanım imkânı sunuyor olması da artı bir avantaj. Ayrıca bahçede ya da çocuk oyun alanlarında prize bağlı kalmaksızın kullanılabilmesi için pil ile kullanım imkânı bulunması faydalı bir özellik.

İlginizi çekebilir:  TTNET NETDİSK'te kapasite 20 GB'a çıktı

10 enstrüman tonu ve 10 ritim

JWIN MK-2454 model orgun genel özelliklerine baktığımızda 10 farklı enstrüman tonu ve 10 farklı ritmi desteklediğini görüyoruz. Ürünün klavyesini kullanarak çocuklar, piyano, bass, org, mandolin, trompet, gitar, viyolin, zil, müzik kutusu ve flüt adlı enstrümanları çalabiliyor.

6 örnek şarkı ve 8 davul sesi

Ritim seçeneklerinde ise, tango, samba, rumba, marş, çaça, rock, blues, disko, pop ve vals seçeneklerinin bulunduğunu görüyoruz. Bu ritimler arasından seçim yaparak hem öğrenmek hem de keyifli zaman geçirmek mümkün. Orgda ayrıca 6 adet örnek şarkı ve 8 adet de davul sesi kullanılabiliyor.

Kayıt imkânı da sunuyor

Çift hoparlörlü olan JWIN MK-2454 model orgda açma-kapama tuşu, ses seviyesi ve ritim ayarlama seçenekleri bulunuyor. Üründe ayrıca eğitim amaçlı olarak kayıt yapılabiliyor. Org üzerinde enstrüman ve ritim seçeneklerini gösteren kırmızı bir LED ekran mevcut. Bu ekrandan o an aktif olan enstrüman ve ritim takip edilebiliyor.

Adaptör, mikrofon ve nota standı kutuda

Ürünle birlikte bir adet adaptör, mikrofon ve nota standı da kutudan çıkıyor. Baştan bu yana özelliklerinden bahsetmeye çalıştığım JWIN MK-2454 model org, çocuklar için müziğe başlangıç seviyesi açısından kabul edilebilir ve ekonomik bir alternatif olarak gösterilebilir.

Fitbit Versa 2 akıllı saat incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir