Shadow

Motorola LTE ile Japonya’yı saracak

Japon telekomünikasyon devi KDDI, ülke çapında LTE şebekesi için ana geliştirme sağlayıcısı olarak Motorola’yı seçti. Japonya’da ilk CDMA şebekesi gibi pek çok teknik yenilikte birlikte imzası bulunan Motorola ve KDDI Corporation, LTE (Uzun Vadeli Evrim) çözümlerinde de iş ortaklığı kurma kararı aldı.

Son yirmi yıldır Japonya’nın bir çok bölgesinde şebekeler kurarak altyapı hizmetleri sunan Motorola ve KDDI Corporation, şimdi de getirecekleri LTE şebekesiyle Japon müşterilerine istedikleri an ve yerde kişisel medya deneyimleri sunacaklar.

Radyo Erisim Şebekesi/baz istasyonları da dahil olmak üzere, KDDI’nın LTE şebekesini geliştirip uygulayacak olan Motorola Inc. Japonya’nın her yerindeki müşterilerine video ve sosyal iletişim şebekeleri gibi alanlarda yüksek hızda mobil genişbant servisi sağlayacak.

KDDI, Motorola’nın hayata geçireceği LTE şebekesini hem 1.5 GHz hem de 800 MHz bantlarında kurarak bu frekansları azami etkinlikle kullanacak. Şirket 2010 ortalarında başlaması planlanan bir dizi denemeden sonra ticari LTE hizmetlerini de 2012 Aralık ayından itibaren sunmayı planlıyor.

Yaptığı açıklamada “Uzun zamandır müşterimiz olan KDDI tarafında seçilmiş  olmaktan ve KDDI’nın şebeke ihtiyaçları için birlikte yenilikçi çözümler geliştirmek üzere bir takım oluşturmaktan onur duyuyoruz.” diyen Motorola Kablosuz Ağlar Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bruce Brda, sözlerine şöyle devam etti, “Motorola olarak, LTE’yi pazara getirmeye ve esnek çözümler sunarak, KDDI gibi müşterilerimizin, yeni nesil kablosuz erişim sistemlerini süratle sunmalarına yardımcı olmaya ve bunu mümkün olan en düşük maliyetlerle sağlamaya kararlıyız.”

Motorola’nın  Kablosuz Ağlar Bölümü, dünyanın dört bir yanındaki operatörlerden LTE şebekeleri için denemeler yapma ve taahhütler alma konusunda istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Bu yılın başlarında Motorola İngiltere’de, Swindon’da LTE deneme şebekesi ve test laboratuarını hizmete sokarak yatırımlarını artırarak araştırmalarına devam etti.

İlginizi çekebilir:  4G için büyük bir adım

Motorola’nın uçtan uca LTE çözümünde, esnek konumlandırma seçenekleri sunan WBR 500 serisi eNdeB LTE baz istasyonları, geliştirilmiş paket ana elemanları, çekici son kullanıcı cihazları, sadece ses değil daha fazlasını da kapsayan taşıma şebekesi, şebeke yönetim çözümleri, LTE yatırımlarının paraya çevrilmesini sağlayan video çözümleri ve eksiksiz bir profesyonel hizmetler portföyü yer alıyor.

Motorola LTE çözümü OFDM broadband platformuyla, MIMO ve akıllı antenleri de içeren çeşitli telsiz seçeneklerinden oluşuyor. Portföyde, global pazarın ihtiyaçlarını karşılamak üzere, çok çeşitli frekans bantlarında, çok çeşitli LTE konumlandırma senaryolarını destekleyecek ‘frame’ tabanlı monteli telsizler, ‘remote’ telsiz üniteleri ve ‘tower-top’ telsizleri de yer alıyor. Motorola’nın LTE çözümü, CTIA Wireless 2009 E-Tech Yarışmasındaki ‘4G-Servis Yönetimi’ kategorisindeki LTE SON (Self-Organizing Networks) çözümü de dahil olmak üzere, pek çok ödül kazandı.

Motorola’nın LTE çözümleriyle ilgili daha fazla bilgi için www.motorola.com/experiencelte adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir