Shadow

Motorola Berlin’de TETRA Terminali ihalesini kazandı

Acil durum haberleşme sistemleri ve TETRA iletişim çözümlerinde dünya lideri olan Motorola Berlin’de kamu güvenliği ihalesini kazandı. TETRA iletişim çözümlerinin geliştirilmesinde ve hizmete sunulmasında dünya lideri olan Motorola, Berlin’de kamu güvenliği dijital telsiz sistemleri terminal ihalesini kazandığını duyurdu.

Berlin Federal Eyaleti 1000 adet TETRA alıcı-verici dijital telsiz cihazının aksesuarlarıyla birlikte sipariş edildiğini doğruladı. Alıcı-verici dijital telsiz cihazlarından 750 kadarı ‘Berlin Mitte’ mıntıkasından sorumlu polis birimlerine dağıtılırken 250 kadarı ise itfaiye tarafından kullanılacak. Bakım ve eğitim gibi çeşitli hizmetler de sipariş kapsamında Motorola tarafından verilecek.

Motorola Türkiye Ülke Müdürü Cenk Cesur Motorola’nın Berlin’de kazandığı bu yeni ihale konusunda şu yorumu yaptı: “Gerek Berlin Federal Eyaletinin, gerekse Almanya’nın dörtbir yanındaki 45’ten fazla özel sektör müşterisinin TETRA sistemlerimizi seçmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Motorola, acil durum haberleşme çözümlerinde dünya lideri ve dünyanın dört bir yanında acil haberleşme sistemlerini kurmaya ve teknoloji geliştirmeye devam ediyor.

Ülkemizde de acil haberleşme ihtiyacına yanıt vermek konusunda, Avrupa Birliği’nde yaygın olarak kullanılan TETRA çözümlerinin uygun olacağını düşünmekteyiz. Motorola’nın bu alandaki çözümleri ister özel kurumlar, ister devlet ve kamu kurumları olsun çalışanların görevlerini en etkin ve hızlı biçimde yapmalarına olanak tanıyor.”

Berlin’deki ihalede yetkili makamlar tarafından Motorola’nın kompakt, hafif MTP850 el telsizi ile CM5000 seyyar telsiz ünitesi seçildi. Her iki cihaz da en çetin koşullarda emniyetli ve güvenilir ses ve veri iletişimi sağlıyor. İkisinde de geniş renkli grafik ekran ve veri tabanlarına güvenli erişim için tümleşik internet tarayıcısı var. Uydu bağlantılı bir yer belirleme (GPS) alıcısı, ekiplerin bulunduğu yeri otomatik olarak göstererek işgücü planlamasının optimum biçimde yapılmasına yardımcı oluyor.

İlginizi çekebilir:  Windows Phone 7'nin yeni sürümü Mango geliyor

Direkt Mod Çalışma Ağ Geçidi ve tekrarlayıcı ile donatılmış CM5000 ünitesi, sinyal gücünün zayıf olduğu yerlerde bile uygulamanın çalışmasını sağlayarak dijital telsiz ağının menzilini arttırıyor. Çok çeşitli kurulum seçenekleri sunan CM5000 her türlü motorlu araca, motosiklete ve kontrol noktasına entegre edilebiliyor. Ünitenin üstün bir özelliği de farklı teknolojiler arasında geçiş yapabilmesi. Böylece iki analog ve iki dijital TETRA seyyar telsiz cihazı paralel olarak kullanılabiliyor.

Motorola ihaleyi birkaç rakip firma arasından sıyrılarak kazandı. Berlin Kamu Güvenliği Dairesi Dijital Telsiz Proje Müdürü Dr. Charlotta Flodell’in açıklaması şöyle: “Bütün teklifleri teknik açıdan değerlendirdik, cihazları çok çeşitli testlere tabi tuttuktan ve hassas bir maliyet analizi yaptıktan sonra Motorola’da karar kıldık. Motorola, kablosuz teknolojilerde köklü bir geleneğin sahibi olmasının yanı sıra TETRA alıcı-verici dijital telsiz cihazlarının önde gelen bir sağlayıcısı. Motorola’nın TETRA terminallerinin, kamu güvenliği ekiplerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağından eminiz.”

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir