Shadow

Modeminizin enerjisi kesilmesin: TUNÇMATİK Nano UPS

Nano UPS

MELİH BAYRAM DEDE

Elektrik kesintilerinde ev ya da işyerinizdeki modemin devre dışı kalması iletişimin de kesilmesi demek. Cep telefonları, tablet bilgisayar ile taşınabilir bilgisayarımız içlerindeki batarya sayesinde elektrik kesintilerinde bile hizmet vermeye devam ederken, iletişimde en önemli faktör olan modemimizin devre dışı kalması çok rahatsız edicidir.

Çözüm: Güç kaynağı

Geniş bant internet hizmeti aldığımız ve kablolu ya da kablosuz olarak internet hizmetini bize ulaştıran modemlerin elektrik kesintilerinde devre dışı kalmaması için kesintisiz güç kaynaklarından destek alabiliriz. Daha büyük güçte çözümler olabildiği gibi, tek bir cihaz için yeterli olan bir çözümle tanıştıracağım sizi.

Adaptör görünümünde

TUNÇMATİK firmasının Nano UPS Telecom Edition adlı bu ürünü, şebeke elektriği kesintilerinde otomatik olarak devreye giriyor. Ev ya da işyerlerindeki geniş bant internet modemlerinin enerji kesintilerinden etkilenmeden hizmet vermeye devam etmesi için tasarlanan ürün, güvenlik kamerası, switch ve DECT telefon gibi ürünler için de kullanılabiliyor.

Voltaj ayarı imkânı

Cihazda ışıklı bir açma kapama butonu bulunuyor. Üst tarafında ise çıkış voltajı ayarı mevcut. Buradan kullandığınız cihazın özelliğine göre çıkış voltajını, 5V, 6V, 9V ve 12V arasında ayarlayabiliyorsunuz. Firma ürünün kullanma kılavuzunda voltaj ayarının cihaz açıkken yapılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

6 saat kesintisiz iletişim

Nano UPS, adaptör yerine DC kaynak olarak da kullanılabilen bir ürün. Ağırlığı 265 gram olan bu ürün zaten bir adaptör görünümünde. İçinde batarya olan bir adaptör olarak tarif edebiliriz cihazı. Şebeke enerjisi kesildiğinde modeminizi 6 saate kadar besleyen ürün, kesintisiz internete sahip olmanızı sağlıyor.

500 defa şarj kapasitesi

Cihazın içindeki batarya 500 defa şarj kapasitesine sahip. Şirketin kullanma kılavuzunda verdiği bu bilgi, bu süre bitiminde batarya ömrünün verimliliğinin azalacağı anlamına geliyor. Bu durumda mümkünse cihazın içindeki batarya değiştirilebilir ve böylelikle ömrü uzatılabilir.

8 saatte şarj oluyor

Cihazın içinde 7500mAh kapasiteli Li-Polymer pil bulunuyor ve şarj süresi 8 saat. Cihaz ilk kullanım için prize takıldığında bu sürede kendisini şarj ediyor ve hazır hâle geliyor. 100 ile 240V arası şebeke voltajından beslenebilen Nano UPS, olası enerji istikrarsızlığına karşı kısa devre koruması özelliğine sahip.

Ruijie Reyee RG-EW300R Wi-Fi Menzil Genişletici incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir