Shadow

Mobilitenin gücü adına

Hizmet sektöründeki şirketlerin yüzde 80’inden fazlası mobilitenin öneminin geçen yıla göre arttığını düşünüyor. Motorola Inc. tarafından kısa bir süre önce yaptırılan bir araştırma hizmet sektöründeki karar vericilerin en çok düşündükleri şeyin, kuruluşlarla müşterileri arasında ortak yaşamsal bir ilişki kurulmasında hayati rol oynatan mobil ve kablosuz teknolojiler olduğunu ortaya çıkardı.

Motorola İşyerleri İçin Mobil İletişim Çözümleri Hizmet Barometresi araştırma sorularına cevap verenlerden yüzde 82’sinin, gelirleri arttırmaya yardımcı olma ve müşteri deneyimini iyileştirme için mobiliteyi zorunlu gördüğü belirlendi.

Motorola Hizmet Barometresi, dünya bakımından 2009 yılında kuruluşlarında mobilitenin öneminin arttığını ifade ettiğini gösterdi. Hizmet sektöründeki karar vericilerin yüzde 60’ından fazlası ise bu teknolojilerin hizmette tutarlılık ve rekabette üstünlük sağladığını düşünüyor. 

Katılımcıların ortak görüşü, mobiliteye yapılan yatırımların ardında daha fazla üretkenlik isteği, gelir yaratma fırsatları ve maliyetten tasarruf girişimlerinin yattığı oldu. Katılımcıların yaklaşık yarısı, mobilite uygulanmasının sonucunda, müşteri memnuniyetinin arttığını, yüzde 27’si konuk başına ortalama harcamanın arttığını, dörtte biri ise envanter doğruluğunun arttığını bildirdi. 

Motorola Türkiye Kurumsal Mobilite Çözümleri Satış Müdürü Tarık Ertuğrul şunları söylüyor: “Hizmet sektöründe BT kararlarını verenler, rekabetin giderek yoğunlaşmakta olduğu bir pazarda ayakta kalabilmek için mobilitenin artık bir seçenek değil, bir ihtiyaç olduğunu ortaya koydular. Araştırmaya katılan on BT yöneticisinden yedisi mobiliteyi üretkenliği artıran bir araç olarak görüyor. Motorola Hizmet Barometresi, kilit uygulamaların mobil hale getirilmesiyle kuruluşların çalışan başına günde ortalama 44 dakikalık bir tasarruf sağlayabileceklerini gösteriyor.”

Sektör olgunlaştıkça yeni teknolojiler ortaya çıkacak ve bunlar hizmet sektöründeki karar vericilerin işlerini yapış tarzları üzerinde daha da büyük bir etki gösterecek. Katılımcıların yüzde 53’ü önümüzdeki beş yılda hizmet sektörünün en çok online sipariş ve rezervasyon sistemlerinden etkileneceği kanısında.

Mobiliteye olan talep tırmandıkça Motorola, sayıları sürekli artan mobil çalışanlara kolaylıklar sağlayacak olan mobil ve kablosuz çözümlerle yenilikler getirmeye devam edecek. Restorandan veya otel lobisinden muhasebe bürosuna kadar her yerde, çalışanların daha verimli olabilmeleri için müşteri memnuniyetini arttıracak ve işin operasyonel yönleri hakkında daha bilinçli kararlar vermelerini sağlayacak bilgilerle donatılmış olmaları gerekiyor. 

Motorola’nın işyerleri İçin mobil iletişim çözümleri, aralarında tam donanımlı restoranların, havuz barlarının, otel ve tatil komplekslerinin, casinoların, stadyumların, kongre merkezlerinin ve diğer eğlence/dinlence mekanlarının yer aldığı bir müşteri yelpazesinin satışlarını arttırıyor, verimliliğini yükseltiyor. Motorola’nın mobilite çözümleri, insanları bilgiye bağlayarak, operasyonel verimliliğin arttırılmasına ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesine katkı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir