Mobil imzacılara ‘ŞifreYok’

ŞifreYok, Turkcell Mobil İmza müşterilerinin Açık-Kimlik yani ‘OpenID’ kullanabilmeleri için geliştirilmiş bir Açık-Kimlik sağlayıcısı.

Açık-Kimlik, web sitelerine giriş için kullanıcı ismi ve şifre gibi bilgilere ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve Açık-Kimlik destekli sitelere girişte yalnızca Açık-Kimlik’in girilmesi yeterli oluyor.

Açık-Kimlik kullanmak ve bir Açık-Kimlik’e sahip olmak için öncelikle bir sağlayıcıya kayıt olmak gerekiyor. Sağlayıcıdan aldığınız Açık-Kimlik’le sitelerine girebiliyorsunuz.

ŞifreYok, Açık-Kimlik sahiplerinin Mobil İmza ile sitelere güvenli giriş yapmalarını sağlayan bir servis. ŞifreYok sayesinde OpenID kullanan sitelerine Turkcell Mobil İmza ile girebilirsiniz.

Açık-Kimlik sahipliğinizi ispat etmek için mobil elektronik imzalama işlemi yapmak dışında başka bir bilgiye ihtiyacınız yok. Ayrıca mobil elektronik imza doğası gereği daha güvenli.

Mobil İmza ile ilgili daha fazla bilgiyi Turkcell web sitesinden yada 444 0 532 yada 444 0 535 numaralı telefonlardan Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak alabilirsiniz.

http://www.sifreyok.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir