Shadow

Mobil devrim iş hayatını değiştirdi

Her yerden çalışma imkânı sunan uygulamalar sayesinde iş dünyasında ofis dışında çalışma trendi hızla yaygınlaşıyor. Mobil devrim ve beraberinde getirdiği fırsatlar, kurumsal ve bireysel hayatın geleceğini şekillendiriyor. Buna bağlı olarak küresel mobil uygulama pazar hacmi 60 milyar dolara yaklaştı.

MELİH BAYRAM DEDE

Teknoloji alanında kaydedilen ilerlemeyle birlikte iş dünyasının çalışma biçimleri de hızla değişmeye başladı. Mobil devrim ve beraberinde getirdiği fırsatlar, kurumsal ve bireysel hayatın geleceğini şekillendiriyor. Mobil dünyada indirme sayıları ve gelirler hızla artıyor. Küresel mobil uygulama pazar hacmi 60 milyar dolara yaklaştı. Her geçen yıl büyüyen mobil uygulama pazarı, 2016 yılında toplam 43,5 milyar dolarlık bir hacme ulaşmıştı.

GELECEK MOBİLLE ŞEKİLLENİYOR

Sensor Tower tarafından yayımlanan son rapora göre, mobil uygulama pazarı yüzde 35 büyüyerek 2017 yılı sonunda 58,7 milyar dolar seviyesine yükseldi. Statista tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında mobil uygulama pazarı 189 milyar doları aşacak. 2021’de tüketicilerin 352 milyar mobil uygulama indirmesi öngörülüyor.

ESNEK ÇALIŞMA SİSTEMİ YAYGINLAŞTI

Kullanıcıları daha esnek ve daha hızlı kılan, ofis dışında da iş ve işlem yapma imkanı sunan uygulamalar artık hayatımızın ayrılmaz parçaları. Elektronik imza alanında bireylere ve kurumlara katma değerli çözümler sunan E-GÜVEN, bu eğilimi ve değişimi göz önünde bulundurarak imza süreçlerini JetOnay uygulaması ile kolaylaştırıyor. Mobil cihazlarla hızlı ve kolay doküman imzalamaya imkan tanıyan JetOnay uygulaması, farklı formattaki dokümanların mobil imzayla imzalanabilmesini sağlıyor.

MOBİL İMZA REKOR SEVİYEDE ARTTI

Türkiye’de üretilen toplam 3.074.610 elektronik sertifikanın 476.202’sini mobil imza oluşturuyor. Mobil imza sertifika sayısı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,8 artış gösterdi. iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilen JetOnay uygulamasıyla farklı formattaki dokümanlar mobil imza ile imzalanabiliyor ve uygulama üzerinden e-posta ile gönderilebiliyor. Sık seyahat eden idarecilere zaman kazandıran uygulama, aynı zamanda iş sürekliliği açısından avantaj sağlıyor.

İlginizi çekebilir:  Cep telefonu abonesi sayısı 3.3 milyar

DİJİTAL ÇAĞ YENİ FIRSAT PENCERELERİ AÇIYOR

E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün, “İçinde bulunduğumuz dijital çağ, sunduğu fırsatlarla yeni pencereler açıyor. JetOnay, mobil çalışan sayısının hızla arttığı günümüzde zaman ve mekan bağımsız işlem yapma imkanı sunuyor. Kullanıcılar, e-posta ekinde bulunan ya da telefonlarına daha önce kaydettikleri dokümanları uygulama üzerinden açabiliyor, mobil imzaları ile imzalayabiliyor, imzaladıkları dokümanları e-posta ile gönderebiliyor” dedi.

(30 Ocak 2018 tarihinde Yeni Şafak’ta yayınlanmıştır.)

Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesi

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir