Minik Serçe, Twitter’da cıvıldar mı?

Türkiye’de henüz ‘patlama’ yapmayan, ancak 2010’da tam manasıyla kullanıcı patlaması yapması beklenen mikroblog sitesi Twitter’da Sertab Erener’in de yer aldığını geçtiğimiz haftalarda yazmıştım. Erener’in ‘sosyal medya’ danışmanlığını Özgür Alaz‘ın yaptığını öğrendiğimi yeni bir bilgi olarak vurguladıktan sonra, hemen başka bir Twitter vakasıyla devam edelim.

Geçtiğimiz günlerde bir gazetede “Minik Serçe Twitter’a konuverdi” başlıklı bir haber yayınlamıştı. Haberde, Sezen Aksu’nun da ‘sosyal medya’da hesap açtığı ve konser tarih ve yerleri gibi bilgileri paylaştığı belirtiliyordu. Maalesef bu haber gerçeği yansıtmıyor. Eğer gerçek olsaydı, Sezen Aksu adına, ‘sosyal ağlar’ın önemini kavraması olarak bir takdir vesilesi olabilirdi.

Konuyla ilgili, Sezen Aksu’nun resmi internet sitesi www.sezenaksu.com.tr‘de “Sezen Aksu Twitter üyesi değildir” başlığıyla yapılan açıklamada, sanatçının ‘sosyal ağlar’da yer almak gibi bir girişiminin olmadığı ortaya çıkmış oldu. Sadece bu kadar mı; bu açıklamada daha vahim olan şey, Sezen Aksu’nun benzeri sosyal ağlarla da işi olmadığının vurgulanıyor oluşu. 

Diğer yandan Twitter’daki http://twitter.com/sezenaksu adresli ‘gayrıresmi’ hesapta da, “Önemli: Bu profil Sezen Aksu ve/veya yetkilendirdiği kişilerce açılmamıştır.” açıklaması yer aldı.

Türkiye’de birçok alanda öncü bir kişilik olan Sezen Aksu’nun ‘sosyal medya’da varolma niyeti olduğunu burada görmediğimiz için, maalesef iyi izlenimler edinemiyoruz. Bunu telâfi etmenin yolu, Sezen Aksu’nun ‘sosyal medya’ alanında kendisine bir yol haritası çizmesi ve bu alanda da varolmasından geçiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir