Microsoft’un Windows 7’ye ilk özel faresi Türkiye’de

Microsoft Türkiye, Windows 7 için özel olarak üretilmiş ilk fare olan Microsoft Touch Mouse’un Türkiye’de satışa sunulduğunu açıkladı.

Microsoft içinde yer alan araştırma grubunun yönettiği Mouse 2.0 projesinin bu çarpıcı ürünü özel dokunmatik bölgesi ile ekstra tuş ya da kaydırma tekerleğine gerek kalmadan pratik bir kullanım sağlıyor.

Windows 7 Geliştirme ve Microsoft Donanım gruplarının yakın çalışması ile ortaya çıkan Microsoft Touch Mouse, bir, iki ya da üç parmakla farklı fonksiyonların gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

Microsoft Touch Mouse standart bir faredeki tıklama, işaretleme, kaydırma gibi temel fonksiyonların yanı sıra bir, iki ya da üç parmakla yapılabilecek Windows 7 kısa yol fonksiyonlarını da içeriyor.

Kullanıcılar bu özellikler sayesinde, tek parmakla; ayrı doküman veya sayfalarda yukarı aşağı sağa sola kaydırma, çevirme ve tıklama gibi özellikleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca başparmağın içi ile ileri-geri özelliğini kullanabiliyor.

İki parmakla, pencerelerle ilgili fonksiyonları yönetebiliyor. Pencereleri küçültüp, büyütebilmenin yanı sıra tekrar açıp yanlara yapıştırabiliyor. Üç parmakla, masaüstünü tek dokunuşla görebiliyor, böylece oradaki kısa yollara rahatça ulaşıp işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Tüm bu özellikleri sayesinde yeni Microsoft Touch Mouse kullanıcıların Windows 7 tabanlı bilgisayarlarla etkileşmesi için keyifli bir yol sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir