Microsoft’un MSN açıklaması ‘fake’ çıktı!

Windows Live Messenger’da bir kaç gündür devam eden sorunla ilgili, Microsoft Türkiye’nin açıklama yaptığına dair, Anadolu Ajansı’dan Konya mahreçli bir haber geçti. Araştırdım; Microsoft Türkiye’nin bu konuda resmi bir açıklaması yok.

Eğer böyle bir açıklaması olsaydı, bir basın mensubu olarak, doğal olarak, PR şirketi kanalıyla bize de ulaşırdı. Dün zaten bu sorunla ilgili Microsoft Türkiye’den açıklama istemiştim ancak, beklenen açıklama bir türlü gelmemişti.

Haberin Microsoft Türkiye dururken Konya’dan geçmesi, haberde Microsoft Türkiye adının ‘Microsoft Corporation-Türkiye’ olarak kullanılması zaten şüpheleri artırıyor. İşin kötüsü, devletin ajansından geçen bu haber bugün bir çok gazete ve portalın internet sitesinde yer aldı.

‘Microsoft Corporation-Türkiye’ (pardon) Microsoft Türkiye yetkilileri “Kim yaptı yahu bu açıklamayı?” diye şaşkınlıklarını gizleyememiş olmalı!

Kayda geçsin diye sözkonusu haberi paylaşıyorum:

-MSN’DE BAĞLANTI SORUNU
-MSN’DEKİ YURT DIŞI KAYNAKLI BİR ARIZA NEDENİYLE
BAZI KULLANICILAR 2 GÜNDÜR İLETİŞİM KURAMIYOR
-YETKİLİLER, SORUNUN GİDERİLMEYE ÇALIŞILDIĞINI BELİRTTİ
 
KONYA (A.A) – 17.09.2009 –
[ÜSTBİLGİ]
 Microsoft’un bir iletişim hizmeti olan Messenger’daki (MSN) yurt dışı kaynaklı bir arıza nedeniyle bazı kullanıcılar 2 gündür MSN iletişim kuramıyor.
AA muhabirinin, Microsoft Corporation-Türkiye firması yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bilgisayarlarında eski sürüm MSN programını kullanan çok sayıda kişi, dün MSN kullanımında sorun yaşamaya başladı.
Ekranda beliren uyarı doğrultusunda MSN’nin yeni sürümünü yükleyen pek çok kullanıcı, yine de MSN’yi aktif hale getiremedi. Vatandaşlar, Microsoft Corporation-Türkiye firmasını arayarak yaşadıkları sorunu yetkililere iletiyor.
Firma yetkilileri, sorunun yurt dışı kaynaklı olduğunu, ilgili yerlere arızanın bildirildiğini, kısa süre içinde sorunun giderileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

[ALTBİLGİ]
(MAT-ERS-BER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir