Microsoft’tan Windows 7 için Türkçe blog

Microsoft’tan Mehmet Nuri Çankaya, Windows 7 için Türkçe bir blog açtıklarını duyurdu. Çankaya’nın blogunda yer alan duyuruda, http://www.windowsblogu.com/ adresinde faaliyete geçen blogun, Windows hakkında bilgisayar kullanıcılarını bilgilendirmek olduğu ifade edildi.

Çankaya, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Özellikle Windows’un en yeni sürümü Windows 7 hakkında detaylı bilgiler barındıran Windows blogunda hem kurumsal kullanıcılar hem de tüketiciler için faydalı içerikler bulmanız mümkün. Her gün güncelenen içeriğiyle ve video, podcast, sunum gibi zengin içeriklerle Windows ürünlerini yakından tanıyabilirsiniz.
 
Neler mi bulacaksınız?

Blog Yazıları: En güncel duyurular ve haberlerin yanında BranchCache, Applocker, Direct Access gibi kurumlara hitap eden birçok yeniliği bünyesinde barındıran Windows 7, kişisel kullanımda da çığır açan çoklu-temas (multi-touch), arama federasyonu gibi özelliklerin anlatıldığı blog yazıları haftada iki gün sitede yer alacak.

Videolar: Microsoft Türkiye çalışanlarıyla yapılan röportajlar, Microsoft İş Ortakları’nın görüşleri, MVP’lerin uzmanlık alanlarındaki görüşleri, Windows veya MDOP kurulumu gerçekleştirmiş müşterilerin videoları ve yapılan etkinliklerimizin kayıtları haftada iki gün sizleri bekliyor.

Podcastler: Seyahat halinde iken son gelişmeleri takip etmek istiyorsanız Windows Blogu’ndaki Podcastler tam size göre. Windows 7, Windows Server 2008 R2, MDOP, Internet Explorer ve daha birçok ürün hakkında uzmanından yorumlara haftalık olarak siteden ulaşabilirsiniz.

Sunumlar: Tüm ürünler hakkında hızlıca bilgi sahibi olmak isteyenler ve şirket içinde başkalarına sunum yapmak isteyenler için ideal sunumların adresi Windows Blogu. Tüm sunumları kolayca izleyebilir ve kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ekran Kayıtları: En hızlı öğrenme şekli görerek ve uygulayarak öğrenmek ise ekran kayıtları sizin aradığınız içerik olacaktır. Her ürün ve özellik hakkında detaylı bilgileri bu ekran kaydı videolarıyla kolayca öğrenebilirsiniz.”

Windows 7 ile ilgili düzenli ve sağlıklı bilgi almak istiyorsanuz, Windows 7 blogunu takibe almanızı öneririm.

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir