Shadow

Microsoft’tan HTML5 ile hazırlanan kliple IE9 şovu

Bedük’ün HTML5 teknolojisiyle hazırlanan klibi Internet Explorer 9 ile şov yapıyor. Bir web tarayıcısının performansının nerelere varacağını göstermek için tasarlanan ‘Disco Breaker’ adlı kliple, farklı bir web tarayıcısı deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

‘Disco Breaker’ın lansmanı için Microsoft Türkiye ofisindeydim. Bu şovu izlemek için bilişim basının yanı sıra, magazin basını da davetliydi. Eğlenceli bir organizasyon gerçekleşti. İşin en eğlenceli yanıysa, #discobreaker ‘hashtag’lerini dev ekranda görmekti.

Microsoft için Bedük’ün hazırladığı ‘Disco Breaker’ parçasına klip çekilmiş ve bunu da HTML5 teknolojisiyle Alemşah Öztürk’ün kurucusu olduğu 41? 29! ajansı discobreaker.com adresinde yayına hazır hale getirmiş.

‘Disco Breaker’, Türkiye için bir ilk. Bu anlamda Twitter’da da #discobreaker ‘hashtag’leriyle ses getirdiğini trend olduğunu bakınca siz de göreceksiniz.

Ancak ben “interaktif klip” denilen bu çalışmada, Internet Explorer 9’un aynı anda 500’den fazla balığı yüzdürebilme performansının sergilenmesinin farklı bir uyarlanışından fazla bir şey göremedim.

Keşke, gerçekten interaktivite olabilse ve kullanıcılar olarak klibe müdahale edebilseydik. Şarkıcı Bedük ya da dansçıları yönlendirebilsek, klibin gidişatına bizim irademiz yön verebilseydi. Ama gelecek için ümitliyim. 41? 29!, güzel işler yapan bir ajans. Gelecekte bu da olacaktır.

Uygun fiyatlı yerli telefon | TCL 30 SE incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir