Shadow

Microsoft’a Türk genel müdür bulundu

Mısırlı Ali Faramawy tarafından yönetilen şirkete nihayet bir yönetici bulundu. Microsoft Türkiye’ye Orange-France Telekom’dan katılacak Tamer Özmen göreve 15 Şubat 2010’da başlayacak.

Çağlayan Arkan’ın ABD’de Microsoft’ta başka bir göreve atanmasının ardından Mısırlı Ali Faramawy tarafından yönetilen şirkete nihayet bir yönetici bulundu. Bu yönetici, Tamer Özmen.

17 yıllık internet ve teknoloji sektörüde satış ve pazarlama tecrübesi bulunan Özmen göreve Şubat 2010’da başlayacak. Microsoft Türkiye’nin, sadece ‘pazarlama’ yaptığı, teknoloji geliştirmek gibi bir işlevinin olmadığı düşünülürse, pazarlama tecrübesi bulunan Özmen’in aranan kan olduğu düşünülebilir.

Orange’da İnternet Kanallarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Londra’da çalışan Tamer Özmen, görev süresince sorumlu bulunduğu grubun cirosunu 2.5 kat büyüterek 1.2 milyar Euro’ya ulaştırdı.

53.5 milyar Euro ciro ve 189 milyon müşterisi ile Avrupa’nın en büyük GSM operatörlerinden biri olan Orange (FTE), aynı zamanda Avrupa’nın en büyük geniş bant İnternet servisi sağlayıcısı.

Orange’a katılmadan önce Londra’da yerel arama motoru ve İnternet reklamcılığı hizmetleri sunan TouchLocal firmasının kurucusu ve CEO’su olarak görev yapan Tamer Özmen daha önce Türkiye’de DOL’un CEO’luk görevinde bulundu.

Teknoloji kariyerine 90’lı yılların ortalarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Priceline’ı kuran ekip içerisinde yer alarak başlayan Tamer Özmen, Priceline’da Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 1.4 milyar dolarlık bütçeyi yönetti.

Daha sonra Priceline’i Avrupa’da kurmak için İngiltere’ye gelen Özmen, Ürünler ve Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve devam etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve LSU’dan Endüstri Mühendisliği yüksek lisans dereceleri olan Tamer Özmen evli ve iki çocuk babası.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir