Microsoft Türkiye, Erzurum’a Bilişim Akademisi açıyor

Türkiye’deki bilgisayar okuryazarlığı oranın artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkânları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi amacıyla başlatılan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi için açılan Bilişim Akademileri’nin sayısı giderek artıyor.

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Microsoft Türkiye’nin ortaklaşa yürüttüğü bu önemli sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir Bilişim Akademisi de Erzurum’da açılacak.

Microsoft Türkiye, sosyal sorumluluk ve eğitim etkinlikleri kapsamında Erzurum’da KOBİ ve üniversite öğrencileri ile vatandaşlara yönelik tasarım, yazılım ve güvenli internet eğitimini bu bilişim akademisinde verecek.

Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Müdürü Erdem Erkul, “Erzurum’daki KOBİ’lerin e-ticaretten daha fazla faydalanabilmelerine imkân tanımak, web tasarımları konusunda ihtiyaç duydukları teknik destek ve bilgiyi sunmak için Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile ortak bir çalışma yapmak istiyoruz. Bilişim Akademisi, Ekim ayında açılacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir