Shadow

Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz oyunlar

ücretsiz oyunlar

MELİH BAYRAM DEDE

Oyunseverlerin istedikleri yapımlara ulaşabilmeleri için pek çok platform mevcut. Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayar kullananlar içinse Microsoft Store adlı uygulama mağazası, birçok oyuna ulaşmak için adeta bir giriş kapısı. Bu yazıda Windows 10 işletim sistemli bilgisayar kullananların uygulama indirebilmeleri için tasarlanan Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz oyunlara yakından bakıyoruz. Dilerseniz vakit geçirmeden hemen başlayalım:

Roblox

8 yaşından büyükler için uygun olan Roblox, Microsoft Store’da bir numarada yer alıyor. Oyun oynamak ya da oyun tasarlamak üzere iki farklı kullanım senaryosu bulunan oyun, çok sayıda alternatif sunuyor. Roblox’taki oyun sayısı, kullanıcıların hayal gücüyle sınırlı. Çünkü her kullanıcı kendisine özel oyunlar geliştiriyor ve bu da seçenek sayısını sayılamayacak derecede artırıyor. Oyunun en büyük artılarından biri de sosyalleşmeyi güçlendiriyor ve yeni kişilerle tanışmayı kolaylaştırıyor oluşu.

Clash of Irons-Tank Savaş

II. Dünya Savaşı atmosferini yaşatan ve dönemin klasik tanklarını canlandıran Clash of Irons-Tank Savaş adlı oyun, Microsoft Store’da en çok talep gören ikinci yapım. Heyecan verici savaş sahnelerini ekrana taşıyan oyunda, ordunuza komuta ederek savaş sahnelerinin içinde yer alma fırsatı buluyorsunuz. Alman Kaplanı, ABD Sherman, Sovyet T34 / 85 ve Çin 59-D ve çok daha fazlası tank seçeneğini içeren oyun, MacArthur, Zhukov, Gudrian ve Rodsovsky gibi II. Dünya Savaşı’nın önemli komutanını da buluşturuyor.

Asphalt 9: Legends

Listenin üçüncü sırasında yer alan Asphalt 9: Legends, bir araba yarışı oyunu. Kendi alanında bir efsane olan bu oyun, Ferrari, Porsche, Lamborghini ve W Motors gibi meşhur üreticilerin imzasını taşıyan arabalarla keyifli bir yarış deneyimi sunuyor. Yarışa başlamak için istediğiniz marka ve model otomobili seçmeniz ve dilediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkün. Arabanızın rengi, lastikleri, jantları ve pek çok özelliklerini belirlemek size kalıyor.

İlginizi çekebilir:  Kablosuz oyuncu faresi | Logitech G502 Lightspeed incelemesi

Hello Neighbor 2 Alpha 1

Microsoft Store’dan önereceğim son oyun ise Hello Neighbor 2 Alpha 1. İlk oyunun olaylarından sonra ortadan kaybolan Bay Peterson’ı izlemeye çalışırken gizemli bir yaratık tarafından takip edildiğiniz bir korku yapımı bu. Her hareketinizi izleyen ve ona uyum sağlayan gelişmiş, kendi kendine öğrenen bir yapay zekâya karşı oynuyorsunuz. Bir yandan heyecan bir yandan da tedirginlik yaşatan farklı bir yapım. Denemeye değer.

ADSL, VDSL ve fiber destekli modem | Zyxel VMG3625-T50B incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir