Shadow

Microsoft, sosyal ağlarda deneysel takılıyor: so.cl

Hiç tartışmasız, dünyanın en büyük iki büyük sosyal ağı, Facebook ve Twitter. Her iki ağ da, hem kullanıcı sayıları hem de aktif kullanıcılarıyla bugün pek çok toplumsal dönüşüme şahitlik ediyorlar.

Bu ağların başarısı, diğer teknoloji devlerinin de iştahını kabartıyor. Onlar da, sosyal medya çağında kendi ağlarının yaygın kullanılır olmasını arzu ediyorlar. Bunun için Google’un uzun zamandır çalışmaları var.

Google, Wave ve Buzz ile iki başarısız deneme yaptıktan sonra, şimdi Google Plus (Google+) ile, sosyal paylaşım ağları pazarında bir yer kapma savaşı veriyor. Ama gidişat her şeye rağmen çok iyi değil. Google Plus, istenilen hızla gitmiyor.

Microsoft cephesinde ise Facebook’a küçük bir hisse ile de ortak olmanın verdiği girişimcilikle yine de bir kıpırtı var. Facebook’ta kendi arama motoru Bing’in arama özelliği olarak kullanılmasını sağlaması, şirket için bir başarı.

Facebook’taki hisse, Microsoft’u kesmemiş olmalı ki, şimdi de so.cl adresinden erişilen yeni bir sosyal ağ ile karşımıza çıktı. so.cl, bugüne kadar gördüğümüz sosyal ağların özelliklerinin ortaya karışık bir hali izlenimi uyandırdı bende.

so.cl, ne kadar başarılı olacak, zaman gösterecek. Ama yine de biz, her zaman olduğu gibi, gelişmelere yakından şahit olmak için, her yeni ağda bulunma geleneğimizi bozmayacağız. Özetle, so.cl ağında bekleniyorsunuz. Buradan buyrun: http://www.so.cl/#/@Melih-Bayram-Dede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir