Shadow

Microsoft Office yazılımını ücretsiz kullanmanın püf noktası

Microsoft 365 paketi satın alacak bütçe ayıramıyorsanız, çevrimiçi olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Microsoft, Office yazılım paketini Web tarayıcısı ya da mobil uygulama üzerinden çevrimiçi kullanmanız durumunda hiçbir bedel talep etmiyor.

Microsoft Office

MELİH BAYRAM DEDE

Microsoft’un Office yazılım paketi ücretli olarak kullanıcılara sunuluyor. Bireysel ya da kurumsal çözümlere Microsoft 365 paketi adı altında aylık ya da yıllık ödeme bedelleriyle sahip olabiliyorsunuz. Birçok okul, Microsoft’la yaptığı anlaşmayla Microsoft 365 paketini öğrencilerine ücretsiz olarak sunuyor. Bu ücretsiz hizmet, öğrenci okula kayıtlı olduğu sürece devam ediyor.

Bütçe ayıramıyorsanız Web’den kullanın

Peki Microsoft 365 paketi satın alacak bütçe ayıramıyorsak ne yapacağız? Çözümü açık kaynak yazılımlarıyla değil de, Microsoft Office’te aramakta ısrarlıysanız size pratik bir çözüm önerim var. Microsoft, Microsoft 365’i ücretli olarak sunsa da, Office yazılım paketini çevrimiçi olarak, yani internetten kullanmanız durumunda bedel talep etmiyor. Peki ücretsiz Office paketini nasıl kullanacağız?

“Office.com’da ücretsiz kullanın” bağlantısını tıklayın

Microsoft, ücretsiz Office hizmetini Office.com internet adresi üzerinden sunuyor. Öncelikle buradan Office web sayfasına girin ve sayfadaki “Office.com’da ücretsiz kullanın” bağlantısını tıklayın. Bu bölümde Microsoft hesabınızla oturum açtığınız takdirde çevrimiçi olarak Office yazılım paketine dahil tüm programları ücretsiz kullanabilirsiniz.

Microsoft hesabınız yoksa hemen oluşturun

Microsoft hesabınız yoksa buradan hemen açabilirsiniz. Microsoft hesabıyla birlikte size OneDrive bulut servisi üzerinde 5GB veri saklama imkânı sunuluyor. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa ücret karşılığı artırma imkânınız her zaman var.

Temel uygulamaların hepsini ücretsiz kullanın

Microsoft’un ücretsiz sunduğu Office paketinin içerisinde Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Sway, Outlook, Kişiler, Takvim, OneDrive, Forms ve Skype yazılımları yer alıyor. Bu yazılımları Microsoft sitesinden çevrimiçi olarak kullandığınız takdirde hiç bir şekilde ücret ödemiyorsunuz.

Web deneyimi birçok kişi için yeterli gelebilir

Office paketini çevimiçi olarak değil de bilgisayarınıza indirip kurabileceğiniz bir paket olarak isterseniz o zaman Microsoft 365 paketini satın almanız gerekecek. Yeterli bütçeyi ayıramayan kullanıcılara Office yazılımlarını Web üzerinden kullanmak şu aşamada yeterli gelecektir.

Tarayıcınızdan dilediğiniz zaman dilediğiniz cihazda

Ücretsiz Office yazılımını Windows ya da Mac bilgisayarınızdan herhangi bir web tarayıcısı üzerinden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Çevrimiçi Office, bilgisayarınıza yüklediğiniz ve aşina olduğunuz aynı Office yazılımı arayüzüne sahip olduğu için, kullanırken hiçbir yabancılık çekmeyeceksiniz.

Yeni belge oluşturup hemen çalışmaya başlayın

Çevrimiçi Office’te dilediğiniz formatta belge oluşturup bu belgeleri OneDrive’da saklayabilir, dilediğiniz zaman, dilediğiniz cihazdan bu belgelere erişebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz. Belgeler üzerinde ekip olarak birden fazla kişinin aynı anda gerçek zamanlı çalışabiliyor olması da büyük avantaj. Belgelerinizi ihtiyaç duyarsanız dilediğiniz formatta cihazınıza da indirebilirsiniz.

Mobil cihazlarınıza uygulamaları hemen indirin

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarınıza Microsoft’un Office yazılımlarını yükleyerek de dosyalarınıza erişebilirsiniz. Microsoft, mobil cihazlarda Office programlarını ayrı ayrı uygulamalar olarak sunuyor. Bu nedenle, cihazınıza, OneDrive, Word, Excell, Outlook gibi uygulamaları tek tek indirmeniz gerekiyor. Android ve iOS kullanıcıları için bu yazılımlar ücretsiz olarak sunuluyor.

Amazfit GTS 2 | Telefon görüşmelerinizi akıllı saat üzerinden yapın

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir