Shadow

Menzil genişletici ile ölü noktaları ortadan kaldırın

Menzil genişletici

MELİH BAYRAM DEDE

Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim Zyxel firmasının WRE6505 v2 model menzil genişletici ürününü inceleyeceğiz. Bu ürün evinizdeki kablosuz ağın kapsama alanını genişletmek ve olası ölü noktaları ortadan kaldırmak için ideal bir çözüm. Zyxel WRE6505 V2, ayrıca Access Point ve Repeater yani Tekrarlayıcı olarak da yapılandırılabiliyor.

Kompakt ve şık bir tasarıma sahip olan ürün, doğrudan elektrik prizine takıldığı için ayrıca bir adaptör gerektirmiyor. Ürünün kurulumu da çok kolay. Üzerindeki WPS düğmesine bir kez basıp, ardından kablosuz yönlendiriciniz veya ağ geçidinizdeki WPS düğmesine bastığınızda Zyxel WRE6505 v2 mevcut Wi-Fi ağınızın bilgilerini alarak otomatik olarak kullanıma hazır hâle geliyor.

Üç farklı kullanım senaryosu

Kurulum sonrası ürünü, evinizde bugüne kadar kablosuz ağın kapsama alanı içerisine girmeyen her hangi bir noktadaki bir prize takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Zyxel WRE6505 v2, evinizdeki kablosuz ağın adıyla yayın yapacak ve bilgisayar, televizyon, akıllı telefon ve tablet gibi tüm cihazlarınızla otomatik olarak iletişim kuracak.

Zyxel WRE6505 v2, Wi-Fi ağınızı üç farklı metotla genişletme imkânı sunuyor. Hem 2,4 GHz hem de 5 GHz bantlarını aynı anda kullanmak için Normal Modu, daha iyi kablosuz kapsama alanı elde etmek için yalnızca 2,4 GHz bandını genişleten Menzil Modu’nu veya daha iyi kablosuz performans için yalnızca 5 GHz bandını genişletmek için Hız Modu’nu seçebilirsiniz.

ONE Connect ile kolay yönetim

Bu ürün Zyxel ONE Connect uygulamasıyla uyumlu. ONE Connect, Zyxel marka ağ cihazlarınızı yönetmeniz için geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulamadan evinizdeki modem, router, access point ve menzil genişletici gibi tüm cihazlarınızın durumunu görebiliyor ve gerekli müdahaleleri kolayca yaparak ağınızı yönetebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir:  Akıllı projeksiyon cihazı ile sinema keyfini tatilde de yanında taşı

ONE Connect uygulamasını hem bilgisayarlarınızdan hem de akıllı telefon ya da tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarınızdan kullanabilme şansınız var. Bilgisayar tarafında PC ve Mac uyumluluğu, mobil tarafta ise iOS ve Android uyumluluğu mevcut. Bu yönüyle oldukça başarılı ve kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Işıklar size yol gösteriyor

Ağınızı genişletmek için pratik bir çözüm olan Zyxel WRE6505 v2’de sinyal seviyesini gösteren ışıklar mevcut. Bu ışıklar, hem 2.4 GHz hem de 5 GHz bantlarında en iyi sinyal gücünü görebilmek için cihazı en uygun noktadaki prize konumlandırmanız için size yardımcı oluyor. Işıkların dikkat dağıttığını düşünüyorsanız, kurulum sonrası WPS düğmesine üç kez basarak kapatabiliyorsunuz.

802.11 a/b/g/n/ac kablosuz ağ standartlarını destekleyen Zyxel WRE6505 v2, 2.4 GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında ise 430 Mbps hız sunuyor. Sinyal iletimi toplamda yaklaşık 750 Mbps’i bulabiliyor. Cihazda ayrıca kablo üzerinden cihazlarınızı bağlamak isterseniz bir adet 100 Mbps LAN soketi bulunuyor.

Hem pratik hem ekonomik

Wi-Fi Protected Setup (WPS), Wi-Fi Multimedia (WMM), Otomatik Kanal Seçimi (ACS), Kablosuz Planlama, Kablosuz çıkış gücü yönetimi, MAC adres filtreleme, Kapsama/Hız ayarlama modu ve İstemci sinyal gücü listesi özellikleri bulunan Zyxel WRE6505 V2, kablosuz ağını genişletmek isteyenler için hem pratik hem de ekonomik bir çözüm.

Uygun fiyatlı kulaklık HyperGear Xpods Pro TWS, powerbank ve duvar şarj cihazı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir