Mehmet Sucu abiyi kaybettik

Cumhuriyet gazetesi sorumlu Yazı İşleri Müdürü değerli abim Mehmet Sucu’nun vefat haberini şimdi aldım.

Gazetede her hafta “Enternet” köşesinde teknoloji alanında yazan Mehmet abi, bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

Uzun süren mücadelesinin ardından, bu hastalığa yenildi Amerikan Hastanesi’nde hayata gözlerini yumduğunu haber aldım.

Pek çok teknoloji etkinliğini birlikte takip ettiğimiz, Türkiye’de site kapatmalardan, teknolojik alandaki gelişmelere kadar neler yapılması gerektiğine ilişkin sohbetler ettiğimiz, kafa yorduğumuz Mehmet abime, Allah’tan rahmet diliyorum.

ÖZGEÇMİŞİ

1960 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelen Mehmet Sucu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü master mezunu.

1982 yılında Hürriyet gazetesinde muhabir olarak meslek hayatına başlayan Sucu, bu sürecin ardından Günaydın gazetesinde görev aldı. 1995 yılında Cumhuriyet gazetesinde Yazı İşleri’nde çalışmaya başlayan Sucu daha sonra gazetede Yazı İşleri Müdürü oldu.

“Halk Bunu Bilmesin” ve “12 Eylül Yasakları” adlı iki kitabı bulunan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü’ne layık görülen usta gazeteci, Canan Sucu ile evli ve çiftin Fırat Sucu isminde bir oğlu bulunuyor.

Mehmet Sucu yıllardır Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde “sayfa tasarımı” konusunda dersler veriyordu.

Sucu’nun naaşı 11 Ekim Pazar günü ikindi namazının ardından Şişli Camii’nden alınarak Hasdal Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir