Media Markt yine mağaza önünde sabahlattı

Teknoloji marketleri zinciri Media Markt, her mağaza açılışında olduğu gibi, Pendik’teki Pendorya AVM’de açtığı mağazasının açılışını da sabaha karşı 06.00’da yapmayı ve vatandaşları geceden kuyruğa sokup sabahlatmayı ‘bir yöntem’ olarak kullanmaya devam etti.

Toplam 4.800 metrekare alanda kurulan Pendik Media Markt’ın açılışı, 8 Aralık sabahı 06:00’da gerçekleşti. Açılışa öncesinde 7 Aralık akşamı 22:00’den itibaren mağaza önünde eğlence ve şovlar gerçekleştirildi. Şirketin açıklamasına göre 5.000’den fazla kişi açılış şenliğine katıldı.

Media Markt’ın 14 ülkede 573 mağazası ve 50.000′ e yakın çalışanı bulunuyor. 1979 yılında ilk mağazasını Almanya’nın Münih kentinde açan Media Markt, sırasıyla Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluştu. Media Saturn Holding bünyesinde yer alan Media Markt’ın 14 ülkede 573 mağazası ve 50.000’e yakın çalışanı bulunmakta.

Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açan Media Markt, daha sonra sırasıyla Eskişehir, Mersin, İstanbul Beylikdüzü, Ankara’daki 2 mağazasıyla hizmet ağını hızla genişletmeye devam etti. 2008 yılının Kasım ayında İstanbul’daki mağaza sayısını 3’e çıkaran Media Markt, ardından Bursa ve Adana mağazalarını hizmete soktu, Güneşli, Merter, İzmir ve Pendik mağazalarının açılışı ile Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 13’e yükseltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir