Shadow

markafoni Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’ın ardından Polonya’da

Özel alışveriş kulübü markafoni, Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’ın ardından Polonya?da da faaliyete geçtiğini duyurdu. Polonya’nın ilk üç özel alışveriş kulübü arasında olan ve www.markafoni.pl adresinde faaliyet gösteren şirket, hedeflerini sektör lideri olmak olarak açıklıyor.

Şirketten yapılan açıklamada markafoni’nin Türkiye’nin en büyük 3. e-ticaret kuruluşu olduğu ifade edilerek, e-ticaret sektöründe global bir marka olma hedefi vurgulandı. markafoni’nin konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer veriliyor:

“Hisselerinin %70’e yakını, 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık multimedya devi Naspers’a bağlı MIH-Allegro tarafından satın alınmasıyla markafoni’nin global bir marka olma süreci hızlanmış oldu. Polonya e-ticaret pazarında güçlü bir yere sahip MIH-Allegro, ilk yatırımını markafoni Polonya’yı kurarak gerçekleştirdi.

Yeniden markalaşma kampanyası yürüten markafoni Polonya, 19-49 yaş arasındaki kadınlardan oluşan hedef kitlesine web sitelerinin yanı sıra televizyondaki kadın ve moda programları, sinemalar ve billboardlar aracılığıyla ulaşmayı planlıyor.

Kullanıcılarına özel bir alışveriş deneyimi sunmak için altyapı çalışmalarını da sürdüren markafoni Polonya, ürün çeşitliliği, profesyonel müşteri hizmetleri, kolay ödeme seçenekleri ve iki kat hızlı teslim gibi özelliklerle rakiplerinden ayrılmayı düşünüyor.

Ayrıca markafoni Polonya, moda ve yaşam tarzı sunan markafoni Türkiye gibi yerel ünlülerle ve ünlü moda tasarımcılarıyla işbirlikleri yapmaya ve renkli kampanyalara imza atmaya da hazırlanıyor.

markafoni Polonya, şu an Polonya’daki en çok tercih edilen 3 özel alışveriş kulübü arasında gösteriliyor ve Polonya’nın lider özel alışveriş kulübü olmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra Mart 2012’ye kadar üye sayısını iki katına çıkarmak da markafoni?nin hedefleri arasında.”

“Neden Polonya?” sorusuna ise Markafoni cephesinden gelen cevaplar şöyle:

  • Halihazırda Ukrayna ve Yunanistan’da özel alışveriş kulüplerine sahip olan markafoni, bölge pazarı hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip.
  • Hisselerinin %70’e yakını 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers tarafından satın alınan markafoni, Naspers’ın gücü sayesinde global bir marka olma yolunda daha emin adımlarla ilerliyor.
  • Üstelik Naspers’a bağlı MIH-Allegro’nun Polonya e-ticaret pazarında son derece aktif olması da markafoni’nin Polonya’yı tercih etmesinde önemli bir etken oldu.
  • Küresel kriz zamanlarında bile dengeli bir tablo çizen Polonya ekonomisi, Avrupa Birliği?nin ortalamasının üzerinde büyüme sergiliyor.
  • Üstelik Polonya’da e-ticaret ekonomisi genel ekonomiden daha hızlı büyüyor. Son yapılan yıllık bir araştırmaya göre Polonya’daki en dinamik sektörlerden biri e-ticaret.
  • Yakın bir zamanda The Economist’te yayınlanan habere göre Polonya, yaşam kalitesi listesinde bölgede 5. sırada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir