Mark Zuckerberg’in sunumundaki tanıdık marka hangisiydi?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in San Francisco’da gerçekleştirilen f8 geliştirici konferansında ‘Zaman Tüneli’ yani ‘Timeline’ özelliğini duyurmuştu. Bu konferansı internetten canlı olarak izleyenleri hem şaşırtan hem de mutlu eden bir olay yaşandı.

Zuckerberg’in sunumu sırasında ekranda bir Türk girişimi olan Izlesene.com’u gören Türkiyeli internet kullanıcıları bu şaşkınlıklarını sosyal medyada paylaşmadan edemediler.

Tüm dünyanın canlı izlediği bir konferansta Izlesene markasının Facebook’un video iş ortaklarından biri olarak sahnede yer alması gerçekten sevindirici bir gelişme.

Peki bu iş ortaklığı nasıl oldu? Bunun detaylarını Izlesene.com’un bağlı olduğu Nokta’dan yapılan açıklamadan öğreniyoruz. İzlesene Proje Yöneticisi İlkan Çelik şöyle anlatıyor:

“Böylesine büyük bir projede Facebook ile birlikte çalışmak gurur verici. Facebook, kullanıcıların ilgi duyduğu içerikleri sosyal çevreleri ile paylaşabilmeleri için çok uygun bir ortam. İzlesene gibi kullanıcı odaklı içeriklerin barındığı platformlarda öncelikli olarak, kullanıcının içeriği en hızlı ve kolay şekilde sevdikleri ile paylaşabilmesi gerekiyor. Yeni internet çağında ‘sosyal’ ve ‘paylaşım’ kavramlarının önemini çok iyi biliyoruz. Kullanıcılarımız için sosyal fayda yaratabilecek her Facebook ürününü çekinmeden projelerimize eklemeye ve bu ürünlerin Türk internet kullanıcısına hitap ettiğinden emin olmak için çıkardığımız sonuçları, önerilerimizi Facebook’a iletmeye devam edeceğiz.”

Nokta’dan yapılan açıklamaya göre, ‘Zaman Tüneli’nin gelişim süreci boyunca şirket, İzlesene’nin sosyal ağı üzerinden Türk internet kullanıcılarının alışkanlıkları hakkında birçok bilgi ve görüşü Facebook’a iletmiş ve projenin şekillenmesine de katkı sağlamış.

Küresel işlerde bizden birilerini görmek çok sevindirici. Umarım devamı gelir ve biz de bu tür başarılarla gurur duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir