Shadow

Lokman Hekim, sosyal medyada!

Binlerce yıl önce yaşamış ve döneminde çeşitli otlardan meydana getirdiği ilaçlarla şifa dağıtmasıyla şöhreti tüm dünyaya yayılmış olan Lokman Hekim de iletişim çağına ayak uydurdu.

Ünü günden güne artan ve dünyanın her yanında ünlülerin bile durumlarını anlık olarak kendilerini takip eden kitlelere duyurduğu twitter’da ve friendfeed’de lokmanhekim ismine açılan hesapları bir günde 100’e yakın insan takip etmeye başladı.

Fikir tamamen bir sosyal sorumluluk kurgusu üzerine tasarlanmış. Bu fikri hayata geçirmeye karar veren Vodera Türkiye Yönetici Ortağı Ömer Ekinci, Lokman Hekim’i sosyal medyaya taşımaya nasıl karar verdiklerini şöyle anlattı:

“Yeni nesil internet kullanıcıları artık anlık haberleşmeyi twitter gibi yeni mecralara taşımış durumdalar. Günde onlarca kez twitter ve friendfeed’i ziyaret eden bizler, bir yandan yoğun iş temposu bir yandan hızlıca geçen günlük hayatımızda sağlığımızı bazen en arka plana atıyoruz.  Biz de Vodera olarak, bu çok yoğun kullanılan mecraya küçük bir sağlık etkisi iliştirmek istedik. Günde yüzlerce kez girilen sosyal paylaşım sitelerinin yüksek kullanım oranının aksine sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için herhangi bir adım atmadığımızı gördük. Madem sağlık siteleri rağbet görmüyor biz de rağbet gören araçların içine sağlık öğütlerini yerleştirelim dedik ve Twitter, Friendfeed gibi araçlarda ‘lokmanhekim’ hesabını açtık. İlk gününde 100’e yakın takipçiye ulaşan Lokman Hekim’in takipçisinin artacağını ve her gün yayınlayacağı küçük tüyolarla bizi sağlığımız için birşeyler yapmaya teşvik edeceğini umuyorum.”

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Facebook'ta kullanıcı adınızı hemen alın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir