Shadow

Her yerde her zeminde | Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesi

MX Anywhere 3

MELİH BAYRAM DEDE

Daha önce Logitech’in üst seviye kablosuz faresi MX Master 3‘ü incelemiştim. Bugünkü konuğum MX Anywhere 3 ise MX Master 3’ün daha kompakt ve daha sınırlı versiyonu adeta.

MX Master 3, MX Keys ile iyi bir ikiliyken; MX Anywhere 3, MX Keys Mini ile iyi bir ikili olabilir. Bu kablosuz fare, mobil kullanıcılara her yerde çalışmak için eşlik edebilecek, kolay taşınabilir bir aksesuar sayılabilir. Havalimanı, otel, kafe gibi mekânlarda çalışmak zorunda olan profesyoneller için kolay taşınabilir, pratik bir çözüm.

Kutudan neler çıkıyor?

Kutu içeriğine baktığımızda, MX Anywhere 3 fare, Unifying alıcı, USB-C şarj kablosu ve kullanıcı belgeleri geldiğini görüyoruz.

Tasarımı MX Master 3’e göre daha küçük

Ürüne baktığımızda MX Master 3’ün daha küçük boyutta olan modeli gibi bir hissiyat uyandırıyor. MX Anywhere 3 fare, daha küçük boyutta olduğu için MX Master 3’ten sonra alışmam biraz zaman aldı.

Farenin her iki yan yüzeyi silikon malzemeden üretilmiş. Kullanım sırasında konforlu kadifemsi bir hissiyat veriyor. Malzeme kalitesi oldukça iyi.

Bu arada, MX Anywhere 3 fare, MX Master 3’ün aksine simetrik olarak tasarlanmış. Dolayısıyla benim gibi her iki elini de dinlendire dinlendire fare kullananların seveceğini umuyorum.

Fare üzerindeki düğmeler

MX Anywhere 3 farenin üzerinde 6 adet tuş bulunuyor. Bunlar; sağ ve sol klik, kaydırma tekerleğindeki orta tıklama, mod geçiş düğmesi, ileri-geri düğmeleri.

MX Anywhere 3 farede, MX Master 3’te olduğu gibi çelik malzemeden yapılmış ve tek bir pikselde bile duracak kadar hassasiyete sahip MagSpeed adı verilen manyetik kaydırma tekerleği mevcut.

Bu da, MX Anywhere 3’ün kaydırma tekerleğiyle saniyede bin satır kaydırma yapılabilmesini sağlıyor. Bu kaydırma tekerleği yüksek hassasiyete ve yüksek hıza sahip olmasına karşın çok sessiz çalışıyor.

Kaydırma tekerleğini isterseniz kademe kademe isterseniz serbest şekilde kullanabiliyorsunuz. Bunu da hemen üstündeki mod geçiş düğmesiyle gerçekleştirebiliyorsunuz. Mod geçiş düğmesinin hemen üzerinde ise bilgilendirme LED’i bulunuyor.

Yüksek hassasiyetli sensör

MX Anywhere 3’te yüksek hassasiyetli sensör mevcut. Bu da daha az hareketle daha çok işlem gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. 4000 DPI değerindeki bu sensör, sıradan bir fareden 5 kat daha hassas.

Bu sensör sayesinde MX Anywhere 3 fare cam yüzeyde bile sorunsuz kullanılabiliyor. Sensör hassasiyeti gerektiğinde 50 DPI’lık kademeler halinde 200 ile 4000 DPI arasında ayarlanabiliyor.

Ağırlığı ise sadece 99 gram

MX Anywhere 3 fare 100.5 mm boy ve 65 mm ene sahip. Ürünün yüksekliği 34.4 mm. Bu sıra dışı farenin ağırlığı ise sadece 99 gram.

İlginizi çekebilir:  Linux'tan güç alan medya takip sihirbazı

Unifying Alıcı veya Bluetooth ile bağlanıyor

MX Anywhere 3, kullandığınız cihazlara, Logitech Unifying Alıcı veya Bluetooth ile bağlanabiliyor.

İşletim sistemi desteği geniş

Windows, Mac, Linux ve Chrome OS işletim sistemlerinde, Unifying USB alıcı veya Bluetooth teknolojisi ile kullanabilirsiniz. Bunlara ilâve olarak Bluetooth ile eşleştirerek, iPadOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarla da kullanabilirsiniz.

Logitech Options avantajı

Farenizi özelleştirmek ve gelişmiş özelliklerden yararlanmak için bilgisayarınıza Logitech Options yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Bu yazılımı kullanarak farenin tuşlarına özel işlevler atayabilir, imleç hızını ve hassasiyetini özelleştirilebilirsiniz.

Uygulamalara göre özelleştirme fırsatı

Farenizi her uygulamada farklı işlevler için özelleştirebilirsiniz. Logitech Options yazılımı içerisindeki Tüm Uygulamalar bağlantısına tıkladığınızda bilgisayarınızda yüklü bulunan uygulamaların listesini göreceksiniz.

Öntanımlı ayarları kullanarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ihtiyacınıza göre, farenizin istediğiniz tuşuna, istediğiniz işlevi atayabilirsiniz.

Çoklu cihaz desteği mevcut

MX Anywhere 3 fare, çoklu cihaz desteğine sahip. Farenizi aynı anda üç cihazla birden eşleştirebilirsiniz. Farklı cihazlar arasında geçiş için farenizin altındaki Easy-Switch düğmesini kullanmanız gerekiyor.

Logitech Flow ile dosya transferi

Logitech Flow özelliği ise birden fazla bilgisayarı tek fareyle kullanarak dosya transferi yapabilmenizi sağlıyor. Bu özellik sayesinde farenizin imlecini bir cihazdan diğerine kolayca geçirebilir ve bilgisayarlarınız arasında dosya transferi yapabilirsiniz.

Bu özellikten yararlanmak için tüm cihazlarınızın aynı kablosuz ağ veya ethernet ağı üzerinde olması şart.

Pil ömrüyle iddialı

Yeniden şarj edilebilir 500 mAh kapasiteli Lityum polimer pille gelen Logitech MX Anywhere 3 fare, tek şarjla 70 güne kadar kullanılabiliyor.

Şarjınız ummadığınız bir anda biterse, 1 dakikalık hızlı şarj ile 3 saat kullanım imkânı sunmasıysa ürünün en büyük avantajlarından biri.

Logitech MX Anywhere 3 fareyi şarj etmek için, ürünün kutusunda gelen USB-C şarj kablosunu kullanmanız gerekiyor.

Fiyatı Nisan 2022 itibarıyla 1000 TL

Ürünün fiyat tarafına geldiğimizde, gri, pembe ve siyah renk seçenekleri bulunan ürünün piyasada 1000 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olduğunu gördüm. Fiyat karşılaştırma sitelerine bakarak her zaman uygun ve rekabetçi fiyatlar bulabilirsiniz.

Her yerde çalışmak isteyenlere

Sonuç olarak, Logitech MX Anywhere 3, her yerde çalışmak isteyen ve bunu da kaliteli bir fare kullanarak gerçekleştirmek isteyenlere hitap eden bir ürün.

Özellikle çok sehayat eden, havalimanı, kafe ve otel gibi mekânlarda çalışmak zorunda olanlara Logitech MX Anywhere 3’ü şiddetle tavsiye ederim.

Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir