Shadow

Logitech Brio 4K Streamcam incelemesi

Brio 4K

MELİH BAYRAM DEDE

Logitech’in Brio yayıncı web kamerası, yüksek kalitede görüntü, ses ve ışık performansıyla hem video yayıncılığı hem de ofis toplantıları için üst düzey bir çözüm olarak öne çıkıyor. Şirketin en iyi ve en gelişmiş web kamerası olan Brio, yenilikçi teknolojilerle donatılmış bir ürün.

Brio, 4K çözünürlük ve UHD gibi teknolojilerle videoda çıtayı yükseltiyor. Brio web kamerası 30 fps’de 4K Ultra HD, 30 veya 60 fps’de HD 1080p ve 30, 60 veya 90 fps’de HD 720p net ve akıcı görüntü aktarımı sağlıyor. Farklı görüntü formatları arasında seçim yaparak, ister web yayıncılığı, ister iş görüşmelerinizde bu ürünü kullanabilirsiniz.

Az ışıklı ortamlarda bile iyi performans

Cihaz, RightLight 3 ve yüksek dinamik aralık (HDR) teknolojisiyle düşük aydınlatmalı mekânlarda ışık ayarını otomatik olarak yapıyor ve her ortamda daha iyi görüntü elde etmek için teknolojiyi kullanıyor. Sadece güneş ışığı alan yerlerde ya da ters ışık alan mekânlarda bile görüntü iyileştirmesi yaparak daha iyi performans veriyor.

Entegre çift mikrofonla gelen Logitech Brio web kamerası, her ortamda kaliteli ses yakalama performansıyla da iddialı bir ürün. Çok yönlü mikrofonlarıyla sesleri bir metre uzaktan bile başarıyla yakalayan bu ürün, gürültü önleme teknolojisine sahip. Bu sayede arka plandaki seslerin kayda girmesini önlüyor.

Gelişmiş renk ayarı ve otomatik kadraj

Yayınlar sırasında görüş açısını sağlıklı bir şekilde yapmak için Brio’nun yerleşik desteği mevcut. Üç farklı görüş alanı (FOV) ön ayarı bulunan Brio’da kadraja ideal bir görüntü sığdırmak için 65° diyagonal seçeneğini kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz mekânı daha geniş olarak görüntüye dahil etmek için 78° veya 90° seçenekleri de var.

İlginizi çekebilir:  Microsoft ve Nokia, Blackberry'e savaş açtı

Microsoft’un Windows Hello yüz tanıma teknolojisini destekleyen, hem optik hem de kızılötesi sensör destekli olan Logitech Brio web kamerasıyla, bilgisayarınızda oturum açmak için şifre kullanmanız gerekmiyor. Bilgisayarınızın başına geçtiğinde işe başlamak için tek yapmanız gereken Brio’nun merceğine bakmak.

İş amaçlı sunumlarda kolaylık

İş amaçlı toplantılarda kullanım için Microsoft Teams yazılımı ve alternatifleriyle Logitech Brio web kamerasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Toplantılarda ideal görüntü akışı, kaliteli ses performansı için size destek olan bu ürün, kolayca sunum paylaşımı yapmanız için hazır.

Logitech Brio web kamerası, Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Her iki platformda da Logi Tune veya G HUB uygulamasını kullanarak daha fazla kontrol avantajı yakalayabilirsiniz. Cihazınızı yayın sırasında kolayca kontrol etme ve dilediğiniz gibi kişiselleştirme imkânınız var.

Logi Tune uygulamasıyla kontrol sizde

Yakınlaştırma, uzaklaştırma, renk ön ayarları, renk ayarlamaları, manuel odak belirleme gibi işlevleri Logi Tune uygulamasıyla kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Kesintisiz video akışı için tüm kontrolleri kolaylaştıran yazılımın yanı sıra otomatik yazılım güncellemelerini de kolayca alabiliyorsunuz.

Montaj için farklı seçenekler sunan Logitech Brio web kamerasını öncelikle, kendi klipsiyle monitörünüzün üzerine kolayca monte edebilirsiniz. Bu kamerayı dilerseniz tripod ile de kullanma şansınız var. Bu arada kameranın 2.2 metre uzunluğunda bir kabloyla geldiğini de yeri gelmişken hatırlatayım.

Ruijie Reyee RG-EW300R Wi-Fi Menzil Genişletici incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir