LiveGO’nun Google Plus destekli iPhone uygulaması App Store’da

LiveGO’dan uzun bir aradan sonra haber var. Bu sabah bana ulaşan bilgiye göre, popüler anlık mesajlaşma servisleri ve sosyal ağları tek bir noktada buluşturan LiveGO’nun yeni iPhone uygulaması ücretsiz olarak App Store’da yerini almış.

LiveGO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni LiveGO iPhone uygulaması MSN, Gtalk, Facebook Chat, Yahoo IM ve AIM gibi popüler mesajlaşma uygulamaları ile Facebook, Twitter ve son olarak Google Plus’ı bir araya getiriyor. LiveGO, bu yeni uygulamasıyla tek noktadan eksiksiz hizmet verme alışkanlığını sürdürüyor.

LiveGO iPhone Uygulaması 1.2 sürümüyle daha gelişmiş bir Facebook ve Twitter arayüzü sunuyor. Facebook ve Twitter’ı neredeyse eksiksiz olarak mobile taşıyor. LiveGO iPhone’un ana ekranı artık tek dokunuşla hem anlık mesajlaşmalara, hem de Facebook ve Twitter’a erişimi mümkün kılıyor.

Anlık bildirimler(Push Notification) için 36 saat süresince canlılığını koruyan yeni uygulamada Google Plus’ın mobil arayüzüne de erişebiliyor. Google Plus’a durum güncellemesi göndermek ve çevrelerin paylaşımlarını takip etmek için yeni LiveGO iPhone uygulaması yeterli oluyor.

LiveGO’nun kurucusu Yusuf Yıldırım yeni uygulamayla ilgili olarak şunları söylüyor:

“LiveGO olarak mobil platformlara çok değer veriyoruz.  Birçok uygulamanın oluşturduğu karmaşayı ortadan kaldırıp tüm sosyal uygulamaları tek merkeze toplamayı amaçlıyoruz. Böylece kullanıcıları bir çok uygulama indirmekten ve uygulamalar arasında sürekli geçişler yapmaktan kurtarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki aylarda iPad, Android ve Windows Mobile versiyonlarını da yayınlayarak tüm mobil platformlarda hizmet vermeyi planlıyoruz.”

Kullanıcıların ilgisine paralel olarak geliştirilecek olan Google Plus arayüzünün LiveGO iPhone uygulamasına eklenmesi, ekibinin yenilikleri yakından takip ettiğini ve mobil kullanıcılara önem verdiğini bir kez daha gösteriyor.

Yayında olduğu 10 aylık süre içersinde 1.8 milyon üyeye ulaşan LiveGO 2011 yılı sonunda 2.5 milyon üye sayısını geçmeyi hedefliyor.

2010 yılında kurulan LiveGO, 2006 yılında kurulan MessengerFX’in devamı olarak hizmet veriyor. Anlık mesajlaşma servisi olan MessengerFX, Avrupa, Amerika, Latin Amerika ve Türkiye üzerinde 10 milyon kullanıcı tarafından kullandı. 2010 yılı başında Golden Horn Ventures’dan önemli bir yatırım alan ekip LiveGO’yu hayata geçirdi.

LiveGO’da kullanıcılar Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara, MSN Messenger, Yahoo ve Gtalk gibi anlık mesajlaşma servislerine ve Hotmail, Gmail ve Yahoo! E-mail hesaplarına tek bir platform üzerinden bağlanabiliyorlar. LiveGO, Google Plus’ın da dahil edildiği iPhone uygulaması ile mobil kullanıcılara önem veriyor ve kendini online iletişimin anahtarı olarak konumlandırmak için çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir