Shadow

Lezzetli içecekler için meyve sıkacağı modelleri

meyve sıkacağı

MELİH BAYRAM DEDE

Özellikle narenciye (topikal meyveler ve zaman zaman da sebze) kullanarak lezzetli içeçekler hazırlamak için meyve sıkacağı adı verilen ürünlerden yararlanıyoruz. Sabahları güne zinde başlamak için kahvaltıda bir bardak portakal suyu tüketmek fena fikir değil. Bu fikri zahmetsizce hayata geçirmek içinse gelişmiş teknolojilere sahip meyve sıkacağı modelleri yardımımıza koşuyor.

Bu ürünler genellikle 1 litre meyve suyu haznesi ile 2 litre meyve posası haznesine sahip. Üzerindeki farklı hız kademe fonksiyonlarını kullanarak, tek dokunuşla lezzetli içecekler hazırlayabiliyoruz. Meyve sıkacakları temizlik açısından da çok büyük kolaylık sağlıyor.

Başta süzgeç olmak üzere iç parçaları, bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkayabiliyor. Güzel bir avantaj da, bu ürünlerin genellikle damla önleyici ağıza sahip olmaları ve kullanıldığı mekânın temiz tutulmasına katkı sağlamaları. Bu girizgâhtan sonra gelin şimdi, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim mevye sıkacağı modellerine yakından bakalım:

ARZUM AR1060 Multivit Meyve Sıkacağı

Kısa sürede mevye suyu elde edebilmek için kullanabileceğiniz ürünlerden biri Arzum’un AR1060 Multivit model katı meyve sıkacağı. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen ve bu sayede daha sağlıklı bir yapı sunan ürün, 400 Watt güç tüketiyor. Kolay temizlenebilir bir yapıya sahip olan üründeki paslanmaz çelik parçalayıcı süzgeç gerektiğinde yıkanabiliyor. 1.6 litre kapasiteli çıkarılabilir posa haznesi bulunan ürün, damlamayı önleyici akıtma ağzı ile de kullanıldığı mekânın daha temiz olmasını destekliyor.

PHILIPS HR1836/00 Meyve Sıkacağı

Güne meyve suyuyla güzel bir başlangıç yapmak için tercih edebileceğiniz bir başka ürün ise PHILIPS firmasının HR1836/00 model meyve sıkacağı. 500 Watt güç tüketen, tek seferde 1,5 litreye kadar meyve suyu hazırlama yeteneğine sahip olan bu ürün, QuickClean teknolojisi sayesinde kolay temizlik sağlıyor. Entegre posa kabı ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde temizlik işlemi 1 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Entegre damlama önleme teknolojisiyle, katı meyve sıkacağının tezgâhınızın üstünü her daim temiz tutması sağlanıyor.

TEFAL Blendforce 2in1 Blender ve Meyve Sıkacağı

Blender ve meyve sıkacağını tek üründe size sunan TEFAL firmasının Blendforce 2in1 model ürünü, lezzetli smoothie’ler ve meyve suları hazırlamak için mutfaktaki en iyi yardımcınız olmaya aday. 600 Watt güç tüketen bu ürün, Powelix bıçak teknolojisi ile desteklenen 6 bıçaklı bir sistemle güçlü karıştırma yeteneğini birleştirerek, bir defada 1 litre karışımlar elde etmenizi mümkün kılıyor. 2 kademeli hız ve pulse ayarı içeren ergonomik bir döner düğme ile kullanım kolaylığı sağlayan ürün, kolay temizlik ve dahili soğutma sistemi avantajına sahip.

KING KKM 1170 Tropical Meyve Sıkacağı

Tavsiye edeceğim son ürün ise KING firmasının KKM 1170 Tropikal adlı mevye sıkacağı. 1000 Watt güç tüketen bu ürün, bir defada 1.1 litre meyve suyu hazırlayabiliyor. Paslanmaz çelik filtreye sahip olan ürünün iç parçaları, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. 2 kademeli hız ayarıyla kolay yönetim avantajı sunan ürün, köpük ayırıcı özelliğine sahip ve geniş kanal sayesinde 75 mm çapındaki meyveleri bile bütün olarak içine atabiliyorsunuz. Meyve suyu hazırlarken çıkan posalar 2 litre büyükliğindeki kapta toplanıyor.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Lite oyuncu kulaklığı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir