Shadow

Lenovo, EuroBasket 2007’i ThinkPad’lerde donatıyor

Avrupa’nın en önemli basketbol organizasyonu olan EuroBasket 2007 boyunca toplam 240 tane yeni nesil Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarlar kullanılacak.

Olimpiyatlar, Formula 1, NBA gibi dünya çapında bir çok önemli organizasyonun resmi sponsorluğunu üstlenen dünyanın en büyük üç PC üreticisinden biri olan Lenovo, Avrupa’nın en önemli basketbol organizasyonu olan EuroBasket 2007’nin de teknoloji ortağı oldu. Lenovo ile İspanyol Basketbol Federasyonu (FEB), EuroBasket 2007 için imzaladıkları işbirliği anlaşması kapsamında, Lenovo, Şampiyonanın PC altyapısına destek, yönetim ve bakım hizmeti veriyor. FEB, şampiyona boyunca yönetim akreditasyonundan kayıt istatistiklerine kadar şampiyonanın BT ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 240 yeni nesil Lenovo dizüstü bilgisayar kullanacak.

EuroBasket 2007’nin resmi kurumsal teknoloji destekçisi olarak Lenovo, FEB ile anlaşması kapsamında, aynı zamanda, BT platformlarının yenilenmesini sağlayacak, basketbolla ilgili okul çevrelerinde düzenlenen Junior EuroBasket’e ve bu organizasyona ek programlara da BT desteği verecek.

Lenovo, şu ana kadar, stadyumlarda ve FEB merkezlerinde kullanılacak ve yönetimsel bilgi ihtiyacını karşılayacak her bir donanım ekipmanını sağladı. Bunun yanı sıra Lenovo, Şampiyona’nın düzenleneceği 5 şehirdeki (Alicante, Palma de Mallorca, Granada, Seville ve Madrid) merkezlerde yer alan basın odaları ve kontrol masaları da dahil olmak üzere tüm Yarış ve FIBA Ofisleri’ni Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarlarla donattı. Lenovo, aynı zamanda, tüm maçlarda uluslararası TV yayını aracılığıyla 115 ülkeye gönderilecek olan sonuçların gösterildiği elektronik skorbordların da resmi sponsoru.

Lenovo, tüm bunların yanı sıra PC altyapısının kurulması, başlatılması, sıfırlanması, yönetimi ve denetiminden de sorumlu. Her şeyin kusursuz bir şekilde işlemesi için Lenovo’nun 25 teknisyeni şampiyona boyunca her gün 24 saat teknik destek verecek.

FEB, Lenovo ThinkPad Ailesi’nin en tanınmış iki modelini seçti: ThinkPad T Serisi ve R Serisi. Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarlar sağlamlıkları, güvenilirlikleri, otonomi ve yüksek performanslarıyla pek çok kereler ödüllendirildi.

Bu Mühendislik Harikası ürünler, aynı zamanda Intel çift çekirdek teknolojisi, maksimum kablosuz bağlantı ve özel koruma sistemleri gibi ayrıcalıklı özelliklere de sahip.

Lenovo İspanya Pazarlama Müdürü Pascual Martinez, FEB işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “FEB ile yaptığımız işbirliği anlaşmasından ve EuroBasket 2007 gibi çok önemli bir uluslararası etkinliğin başarısına ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma, Lenovo olarak bizim, spora destek veren marka stratejimizde yepyeni bir adım. Lenovo, bunun yanı sıra aynı zamanda dünya çapında çok önemli organizasyonların da en büyük destekçisi. Olimpiyat Oyunları’nın bilgisayar ve ekipman sponsoru, AT&T Williams F1 Takımı’nın ana sponsoru ve teknoloji ortağı ve NBA’in de resmi PC ortağı olan Lenovo, spora desteğini sürdürecek.”

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir