Shadow

LED ekran şimdi de dizüstünde

Televizyonlarda yeni yeni kullanılmaya başlanan, plazma ve LCD gibi ekran teknolojilerinin bir adım sonrasını temsil eden LED ekranlar şimdi de bilgisayarlarda kullanılmaya başlandı. Samsung’un 10,1 inçlik minimalist tasarımlı N310, model ‘netbook’u LED ekranı ile ön plana çıkan bir ürün. Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından tasarlanan Samsung N310, zarif ve sofistike çizgileri ve performansı ile dikkat çekiyor. 1.23 kg ağırlığı ile (4 hücreli batarya ile) sınıfının en hafif bilgisayarlarından biri olan Samsung N310, çantanızda da kolayca taşınabiliyor. Kompakt tasarımlı Samsung N310; kablosuz iletişime uygun yapısı ile HSPA, WiMAX ve WiBRO gibi kablosuz erişim platformlarını kullanarak istediğiniz yerde, istediğiniz zaman kolay Internet erişimi sağlıyor. Samsung N310, üç farklı kart tipini okuyabilen kart yuvası, 3 USB girişi ve Bluetooth 2.0 teknolojisi ile fotoğraf makinesinden ya da ses kayıt cihazından verilerinizi hızlı bir şekilde alabilmenize olanak sağlıyor. Samsung N310 mini dizüstü bilgisayar, Haziran ayı ortası itibarı ile Türkiye’de satışa sunulacak. 

N310’un öne çıkan özellikleri

Intel Atom işlemci
Intel’in en ufak ve hafif işlemcisi, mini dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarlandı. Tamamen mikro mimarinin kullanıldığı Intel Atom işlemciler, enerji etkinliğini artırıyor ve bu sayede batarya ömrünü uzatıyor. Aynı zamanda daha fazla mobil performans ve sisteme yanıt verme özelliği sunuyor.

Microsoft Windows XP Home
Birçok multimedya özelliği ile donatılmış olan Windows XP Home Edition dizüstünüzün gerçek potansiyelini kullanabilmenizi hedefler. Özellikle evde kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olan Windows XP Home Edition dijital çağın heyecan veren deneyimlerini parmaklarınızın ucuna taşıyor. Dijital resimlerden, müzik parçalarına, videolardan kendinize ait ev ağı kurmanıza kadar birçok uygulamada Windows XP Home Edition dijital çağa kolay geçişinize yardımcı oluyor.

Yaşam tarzını öne çıkaran tasarım
Ünlü Japon tasarımcı Natao Fukusawa tarafından tasarlanan, yenilikçi tarz ve teknolojileri birleştiren Samsung N310, sıcak ve zarif yapısı ile stiline önem veren kullanıcılar için mükemmel bir seçim.

Endüstri lideri teknolojisi
Güçlü ve ergonomik bir tasarımın yüksek teknoloji ile birleşimi… Samsung N310, dayanıklı dış yüzeyi ve minimalist tasarımı ile kolay ve rahat bir kullanım sağlarken, istediğiniz yerde keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Uzun ömürlü batarya
4 hücreli batarya ile 5 saat, 6 hücreli batarya ile 11 saat kullanım olanağı sunan N310, maksimum özgürlük sağlıyor. LED ekranı ve optimize edilmiş performans özellikleri size istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme özgürlüğü veriyor.

Hafiflik ve taşınabilirlik
10.1 inçlik, 4 hücreli batarya ile 1.23 kilogram ağırlığındaki N310’u taşımak daha kolay… Samsung N310, sınıfının en hafif bilgisayarlarından biri olmasına rağmen, maksimum performans sağlıyor.

Minimalist
Samsung N310’un zarif ve kusursuz tasarımı, çizilmeye karşı dayanıklı ekranı ve çakıl taşı tasarımlı klavyesi kolay ve rahat kullanım sağlıyor.

Anında iletişim
N310, modern bağlantının geldiği en önemli nokta olan kablosuz iletişime uygun yapısı ile HSPA, WiMAX ve WiBRO gibi kablosuz erişim platformlarını kullanarak istediğiniz yerde istediğiniz zamanda kolayca internet erişimi sağlıyor. Dâhili mikrofonu, kulaklığı ve kamerası her yerde IP üzerinden sesli görüşme yapabilmenize olanak tanıyor.

Büyük klavye
Yazı yazmayı kolaylaştıran, PC tarzındaki klavye ve küçük formuna rağmen optimize edilmiş tuşlar, Samsung N310 kullanıcılarına yazı yazma keyfini tam anlamıyla yaşatıyor. N310, masaüstü bilgisayarların %93’ünde kullanılan 17.6 milimetre tuş alanı ile daha zevkli ve keyifli bir kullanım standardı sağlıyor. Çok daha hızlı ve daha az hatalı bir şekilde yazı yazılabiliyor.

Sağlıklı çalışma ortamı
Daha sağlıklı bir bilgisayar kullanım standardı yaratmak amacıyla Samsung N310’un klavyesinde anti bakteriyel malzeme kullanılıyor. Böylece, N310’un üzerinde bakteri ve virüs üremesi imkânsız hale gelerek daha hijyenik bir çalışma ortamı yaratılıyor.

Bağlantınız kesilmesin
N310’da bulunan 1.3 megapiksel’lik dâhili kamera, sevdiklerinizle görsel ve işitsel olarak bağlantıda kalmanızı sağlıyor.

Kolay veri transferi
Samsung N310 ile veri paylaşımı kolaylaşıyor. N310, üç farklı kart tipini okuyabilen kart yuvası, 3 USB girişi ve Bluetooth 2.0 +EDR teknolojisi ile her türlü modern fotoğraf makinesi, çevre birimi ya da ses kayıt cihazından verilerin hızlı bir şekilde transfer edilmesine olanak sağlıyor.

Çevre dostu
Samsung’un kendi sertifikasyon markası (ECO) çevre dostu özellikleri garanti eder. Bu özellikler arasında, tehlikeli madde ve materyallerin çıkarılması, etkin kılınmış enerji tüketimi ve çevreye daha duyarlı materyallerin kullanımı yer alır.

Garanti
Tüm bu üstün özellikler bütün Samsung dizüstü bilgisayarları için geçerli olan sınıfının en gelişmiş garanti hizmetleri ile destekleniyor. Dizüstü bilgisayarda bir arıza ya da hatanın oluşması durumunda Samsung’un uluslararası garanti altyapısının hizmetleri devreye giriyor ve kullanıcıların en kısa zamanda işlerine geri dönmeleri için ürünü alarak hızlı bir şekilde onarıyor ve geri veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir