Shadow

Lazer göz ameliyatını herkes olabilir mi?

Batıgöz Hastanesi

Görme problemi yaşayan kişiler lazer ile uygulanan operasyon sayesinde bu görme bozukluklarından kurtulurken herkesin bu ameliyatı olması çok mümkün olmamaktadır.

Lazer göz ameliyatının riskleri nelerdir?

Görme bozuklukları insanlarda yaşam kalitesini ciddi biçimde düşüren etmenlerden birisidir. İnsanların sürekli olarak etrafında yaşanan olayları net bir şekilde görememesi onları çok ciddi şekilde zor durumda bırakmaktadır. Bu zorlukları yaşamamak isteyen kişiler gözlük ya da lens kullanımı için göz hastanesi bünyesinde çalışan uzman doktorlara başvuru yaparlar. Bu başvurular sonrasında kişilerin gözlerinde yaşadıkları görme problemleri ve numaraları belirlenmektedir. Ardından kişilere gözlük ya da lens verilirken bu sayede yaşam kalitelerinin artması amaçlanır. Ancak bu durumda da kişilerin sürekli olarak gözlük ya da lens ile yaşaması gerekirken bu da ayrı bir sorumluluk gerektirecektir. Bu sebeple de yaşam kalitesi her iki seçenekte de düşüşe geçer.

Bu sorunlardan tamamen kurtulmak isteyen kişiler, lazer göz ameliyatı olmayı düşünmektedir. Yapılacak operasyonlar sonrasında görme bozuklukları tamamen tedavi edilebilirken kişilerin gözlük ya da lens gibi malzemeleri kullanmasına gerek kalmamaktadır. Ancak her ameliyatta olduğu gibi gözde uygulanan bu ameliyat da belirli riskler taşımaktadır. İlk olarak gözde kalıcı hasar oluşması ihtimaller arasında yer alır. Ancak bu ihtimal yaklaşık olarak 10.000’de 1 seviyesindedir. Buna ek olarak ameliyat olduktan sonra da göz numarasında değişimler yaşanabilmektedir. Bu sebeple genel olarak kişilerin göz bozukluklarının ilerlemeyi bırakması beklenir. Miyop hastaları normal şartlarda 40 yaşından sonrasında dahi yakın gözlüklerine ihtiyaç duymazken lazer göz çizdirme operasyonu olan kişilerin ileride yakın gözlüğüne ihtiyacı olacaktır.

İnsanlar, bu küçük riskleri göze almakta çok büyük sorunlar yaşamazlar. Özellikle yalnızca göz üzerine hizmet veren özel hastaneler her zaman çok kaliteli bir hizmet verdiği için bu riskler minimum düzeyde olacaktır. Bu sebeple de insanlar ameliyat için uzman doktorlara görünmek isterler ve bunun için online randevu işlemini kullanırlar. İnternet üzerinden batigoz.com adresine giriş yapan kişiler buradan randevularını alarak alanında en iyi olan doktorlara çıkabileceklerdir.

Herkes ameliyat için uygun mu?

Bu operasyonu kısa zaman içerisinde olmak isteyen ve tüm riskler göze alan kişiler hastanelere yaptıkları başvurularda olumsuz yanıt alabilirler. Uzman doktorlara yaptıkları başvurularda ileri düzeyde teknolojiler kullanılarak tetkikler yapılırken bunun sonucunda hastaların ameliyat sonrasında farklı şekillerde zarar göreceği düşünülürse bu işlem yapılmamaktadır.

Bu tetkiklerin yapılması için uygun bir hastane arayan kişiler Batıgöz Hastanesi tarafından sunulan hizmeti tercih edebilirler. İstanbul’un Altunizade semtinde hizmet veren göz hastanesine komşu semtler olan Üsküdar ve Acıbadem gibi bölgelerden de çok sayıda hasta gelmektedir. Gelen tüm hastalar üzerinde tetkikler uygulandıktan sonra bu ameliyata uygun olup olmadığına karar verilebilir.

Şehrin en iyi doktorları ile görüşmek isteyen kişiler bunun için anlık olarak karar verip aynı gün içerisinde doktorlar ile görüşemezler. İnsanların sıra beklememesi için belirli bir düzen kurulmuştur ve herkes bu düzene ayak uydurmak durumundadır. Eğer kişiler online randevu sistemini kullanırlarsa kendileri de hiç sıra beklemeden en yakın tarihe randevularını alarak o saatte uzman doktorlar ile görüşebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir