Shadow

KVK markalı cep yolda, hedef 15 ülke

Piyasaya kendi markalarıyla cep telefonu sürmek için hedef koyan KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, aralarında Azerbaycan, Türkmenisan, KKTC, Makedonya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Belarus ve Mısır’ın da bulunduğu 15 ülkede faaliyet göstermek için çalıştıklarını açıkladı.

Mobil iletişim sektöründe faaliyet gösteren KVK, yönetimindeki gerçekleşen değişiklik sonrası yeniden yapılandı. KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, 1994’de kurulan şirketin aralarında Azerbaycan, Türkmenisan, KKTC, Makedonya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Belarus ve Mısır’ın da bulunduğu 15 ülkede faaliyet göstermek için hedef koyduğunu açıkladı. 2012 yılının ise KVK adına önemli bir atılım yılı olacağını ifade eden Ermiş, “Yurtdışında da büyüme planları yapıyoruz. İlk etapta 15 ülkede yer almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa zamanda daha fazla kişiye ulaşarak bölgesel telekom lideri olmayı hedefliyoruz.” dedi.

3 MİLYON 125 BİN CEP SATTI

KVK’nın, Bilişim 500 Listesi’ne 2011 yılında sektörün beşinci büyük firması olarak girdiğini, Türkiye’nin ise 38. büyük firması konumunda olduğunu hatırlatan Özcan Ermiş, KVK’nın 2011 yılında toplam 3 milyon 125 bin adet cihaz sattığını ve yaklaşık 2 milyon kişiye de servis hizmeti verdiğini söyledi. KVK’nın kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar geçen 18 yılda 30 milyona yakın cep telefonu ve operatör ürünü sattığını belirten Özcan Ermiş, bu dönemde Türkiye’de hemen hemen her eve girdiklerini, Türkiye’de ekmekten sonra en çok tüketilen ürün olan kontörü KVK güvencesiyle sattıklarını ifade etti.

5 BİN NOKTADA HİZMET

Türkiye’de 5 bin noktada yer aldıklarını belirten Özcan Ermiş, “Hali hazırda Türkiye’de 81 ilin bütün ilçelerinde KVK adıyla yer alıyoruz. Sadece satış değil, aynı zamanda teknik hizmet şirketiyiz. İçinde bulunduğumuz sektör çok hızlı değişimin yaşandığı, rekabetin de çok yoğun olduğu bir sektör. KVK olarak pazarda 18 yıl önce aldığımız pozisyonu korumak, hedeflerimizi aşmak için yenilenen vizyonumuz ve önemli yeni işbirlikleri ile 2012’yi karşıladık” dedi.

1.5 MİLYAR CİROYA ULAŞTIK

KVK’nın mevcut büyüklüğü hakkında bilgi veren Özcan Ermiş, şirketin cirosunun 2011 yılı sonu itibariyle 1.5 milyar dolara ulaştığını; bu cironun 750 milyon dolarının operatör ürünlerinden, 750 milyon dolarlık kısmının ise cihaz satışlarından geldiğini açıkladı. Ermiş, 2012 yılında yüzde 15’lik büyüme beklediklerini ve yıllık cihaz satışını 3.6 milyona çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

İlginizi çekebilir:  Çekmiyorsa çaresi var | Ruijie Reyee RG-EW300R Wi-Fi Menzil Genişletici

46 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Her biri dünya devi üç firmayla işbirliğine gittiklerini ve bu projeler için 46 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını açıklayan Ermiş, ilk olarak 140’tan fazla ülkede ürün ve çözüm hizmetleri, toplam 110.000 çalışanı ile dünyanın sayılı telekom oyuncularından Huawei’nin KVK’ya özel üretilen cihazlarının Mayıs ayı itibarıyla Türk tüketicisi ile KVK güvencesiyle buluşacağını ifade etti. Hemen peşinden dünyanın en büyük dördüncü cep telefonu üreticisi olan ve telefonları Avrupa’da satış rekorları kıran ZTE’nin KVK’ya özel ürünlerinin raflardaki yerini alacağını söyleyen Özcan Ermiş, ardından dünya projeksiyon endüstrisi lideri ve telekomda Amerika pazarının yükselen yıldızı ViewSonic ile tablet satışlarının başlayacağını belirtti.

KVK MARKALI TELEFON YOLDA

KVK markalı telefon çıkarma hedefimiz var. Ayrıca teknoloji perakendecileriyle, mağaza içinde KVK satış ve destek noktaları oluşturmak için görüşmelerimiz sürüyor. Perakende mağazaları cep telefonu satış noktalarını bizim yönetmemize sıcak bakıyor.

24 SAATTE ONARIM GARANTİSİ

Ezber bozan bu hizmetleri yeni cihazlarla birlikte cazip imkanlarla tüketiciye sunacaklarını söyleyen, Özcan Ermiş, “Biz hizmet standardımızı yükseltmek ve hizmette farklılaşmak adına da önemli bir paket hazırladık. Satış sonrası hizmet ekibimizi de bu değişime göre yeniden yapılandırıyoruz. 24 saatte onarım yapılmazsa ürün değişme garantisi veriyoruz.Şu anda KVK da bine yakın kişi çalışıyor. Ancak bayilerle birlikte toplam çalışan sayımız yaklaşık 15 bin kişiye ulaşıyor. Yeni hizmetlerin sunulmasıyla birlikte, nitelikli istihdama da katkıda bulunacağız” dedi.

YENİ SERVİSLER GELİYOR

KVK’nın yeni hizmetlerine de değinen Özcan Ermiş, bu hizmetleri şöyle sıraladı: Güvenceli Ayrıcalıklar Dünyası Kartı, KVK Jet Teknik Servis, KVK Kaza Güvencesi, KVK uzaktan Teknik Servis, KVK Mobil Güvenlik, KVK Güvenli Bağlantı, KVK Anti-Hırsız, KVK-Bulut, KVK-Market.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir