Shadow

Lenovo IdeaPad Yoga, kılıktan kılığa giriyor

IdeaPad-Yoga

Windows 8’in çıkışıyla birlikte, donanım üreticileri yeni ürünleri birer birer raflara çıkarmaya başladı. Windows 8’in metro arayüzüyle birlikte dokunmatik ekran deneyimi getirmesi, yeni nesil bilgisayarları da dönüşüme zorladı. Bunun bir sonucu olarak da, piyasada her geçen gün daha fazla dokunmatik ekranlı bilgisayar görmeye başladık.

İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta Consumer Electronics Show’da sergilenen ve Türkiye’de geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan Lenovo IdeaPad Yoga, üreticisi tarafından dünyanın ilk çok fonksiyonlu ‘ultrabook’u olarak adlandırılıyor. Daha net bir ifadeyle ürünü, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet bilgisayar olarak kullanmaya elverişli bir araç olarak tanımlayabiliriz. IdeaPad Yoga’nın ekranı 360 derece dönüşe sahip. Bu sayede tek bir hareketle dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürülebiliyor.

Teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse, üründe 3. nesil Intel Core i7 işlemci mevcut. 16,9 mm incelikteki ürün, sadece 1,47 kg. ağırlığında. Daha hızlı çalışabilmesi için 256 GB SSD tercih edilmiş. 8 GB RAM de ürünün kullanıcının verdiği komutların daha seri yerine getirilebilmesini sağlıyor.

Taşınabilir bilgisayarlarda en önemli detaylardan biri de pil ömrü. Lenovo’nun bu yeni ürünü kullanıcısına 8 saate kadar pil ömrü vaad ediyor. Hem iş hem de özel hayatta kullanılabilecek, fonksiyonel bir bilgisayar arayanlar Lenovo IdeaPad Yoga’yı görmeden karar vermemeli.

AŞAĞIDAKİ VİDEO SİZE LENOVO IDEAPAD YOGA İLE İLGİLİ DAHA FAZLA FİKİR VEREBİLİR:

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkanı Hakan Orhun TechnoLogic'te

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir