Shadow

Keenetic Buddy 4 Wi-Fi Mesh ve Menzil Genişletici incelemesi

Keenetic Buddy 4

MELİH BAYRAM DEDE

İnternet bağlantısının ev ya da ofisinizde her yerde sorunsuz olarak kullanılabiliyor olması her zaman mümkün olamayabiliyor. Kablosuz internet sinyalini, çok katlı ya da geniş evlerde, büyük boyutlu ofislerde, her noktaya sorunsuz ulaştırmak kolay değil.

Bu sorunu gidermek ve interneti her noktaya ulaştırmak için, Wi-Fi Mesh ve Menzil Genişletici ürünler kullanmak gerekiyor. Bu noktada, Keenetic Buddy 4, tek cihazda üç fonksiyonu sunan ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Üründe Menzil Genişletici, Access Point ve Köprü Modu bulunuyor. İhtiyacınıza göre bu modlardan herhangi birini tercih edebiliyorsunuz. Bu tür ürünler, Wi-Fi Mesh ve Menzil Genişletici yanında, repeater, range extender ve menzil artırıcı, Wi-Fi Güçlendirici gibi isimlerle de anılıyor. Bu arada Buddy 4, Keenetic kullanıcılarının uzun zamandır beklediği ürünlerden biri. O nedenle ayrı bir önem taşıyor.

Cihazın üzerinde 2 adet 3 dBi gücünde harici anten bulunuyor. Bu antenler, rakiplerine oranla daha iyi bir menzil genişletme performansı sunuyor. Herhangi bir adaptör gerektirmeden doğrudan duvar prizine takılarak kullanıldığı için, kablo karmaşası ve görüntü kirliliği yaratmıyor.

Mesh çözümlerinde, bir adet modem/router ve birden fazla Buddy 4 gibi menzil genişleticiler yer alıyor. Normal bir kullanım senaryosunda, modeminiz ev ya da ofisinizin belli bir bölümüne kablosuz internet sinyali ulaştırmayı başarabilir.

Sinyali daha uzağa iletmek için, sonraki bağımsız bölümlere ve varsa üst katlara ayrı ayrı Mesh cihazları koymanız ve bunları sisteme tanıtmanız gerekir.
Sistem içinde modem ile yer alan Mesh cihazları bir ağ oluşturarak, geniş bir alanın kapsama alanı içinde yer almasını sağlar.

Mesh sistemleri, daha sağlıklı çalışan kablosuz ağlara sahip olmanızı sağlar. Bence en önemli faydası ise, tüm bağımsız bölümlerde ayrı ayrı kullanıcı adı ve parola tanımlaması yapmamızı gerektirmemesi.

İlginizi çekebilir:  İnterneti en çok 16-24 yaş arası kullanıyor

Siz telefon ya da taşınabilir bilgisayarınızla, bir bölümden diğerine geçerken, sistem sizi en uygun ağ cihazına bağlar ve sizin bunun için hiçbir ayar yapmanız gerekmez.

Keenetic Buddy 4, size, 300Mbps kablosuz hıza sahip kesintisiz bir Wi-Fi ağına sahip olma imkânı sunuyor. Cihazın ethernet üzerinden desteklediği hız ise 100 megabit.

Buddy 4 ile kablosuz internet sinyalini alıp, ethernet üzerinden kullanabileceğiniz gibi, tam tersi, interneti ethernetle alıp, kablosuz olarak da dağıtabiliyorsunuz.

Keenetic Buddy 4 Wi-Fi Mesh ve Menzil Genişletici incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir