Shadow

Kaytaz: Turkcell artık bizimle çalışmıyor

toplu mesaj

Türk Telekom’un teknoloji geliştiren şirketi Argela’nın ABD’de Santa Clara, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai, Türkiye’de de İstanbul ve Ankara’da AR-GE birimleri bulunuyor.

Türk Telekom’un altyapısına yönelik çözümler geliştiren Argela, bu çözümleri dünya genelindeki bir çok ülkeye ihraç ediyor. Bu ülkelerin arasında bugün dünyanın yazılım fabrikası halini alan Hindistan bile var.

Hindistan‘daki iki büyük operatöre teknoloji ihraç eden Argela, Türk Telekom tarafından satın alınmadan önce Turkcell’e de hizmet verdiğini öğreniyoruz. Argela Genel Müdürü Bülent Kaytaz, konuyla ilgili olarak, esprili bir şekilde, “Turkcell artık bizimle çalışmıyor” diye cevap veriyor.

İnternet erişimi olan her yerden Türk Telekom şebekesine bağlanarak, çağrı yapma olanağı sağlayan Wirofon teknolojisini geliştiren Argela, bu teknoloji için ABD Patent Ofisi’nden ‘Convergence Gateway‘ patentini almış. Kaytaz, “Bu bizim için bir gurur kaynağı” diyor ve ekliyor: “Wirofon’un görüntülü versiyonu da test edildi. Yakında kullanıma sunulacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir