Kaspersky Lab, ‘En İyi 100 Yazılım Şirketi’ arasında

Bilgi ve içerik yönetim yazılımları geliştiren lider firmalardan Kaspersky Lab, dünyanın önde gelen şirketinden oluşturulan ‘En İyi 100 Yazılım Şirketi’ listesine girmeyi başardı. Gelirinde bir önceki yıla göre yüzde 177’lik büyüme yakalayan Kaspersky Lab, Google’dan sonra en hızlı büyüyen ikinci şirket oldu.

Söz konusu liste, bağımsız bir kurum olan ‘Top 100 Araştırma Vakfı’ tarafından hazırlandı. Liste, şirketlerin 2008 yılı gelir ve yazılım satış rakamları baz alınarak hazırlanıyor. Gelirler hesaplanırken, lisanslı satışlar, abone sayısı ve müşteriye destek hizmetleri dikkate alınıyor. Gelirlere yazılım, hizmetler ve vergiler dahil edilirken, hizmet, danışmanlık ile sistem bütünleşmelerden kaynaklananlar ise hariç tutuluyor.

Kaspersky Lab, ‘En İyi 100 Yazılım Şirketi’ listesinde 76’ncı sırada bulunuyor. Şirketin geçen yılki geliri, 2007’ye göre yüzde 177’lik artışa işaret ediyor. Bu da Kaspersky Lab’ı Google’dan sonra en hızlı büyüyen ikinci şirket konumuna getiriyor. 

‘Top 100 Araştırma Vakfı’na göre, Kaspersky Lab’in mevcut büyüme hızını korursa, antivirüs yazılı şirketleri sıralamasında bulunduğu dünya dördüncülüğünden terfi ederek bir basamak yukarıya çıkacak. Bu yüzden Kaspersky Lab?in hedefe ulaşmak için kurumsal pazardaki agresif büyümede vites değiştirerek önümüzdeki dönemde rakiplerine meydan okuyacağı belirtiliyor. 

‘En İyi 100 Yazılım Şirketi’ listesinin tamamına www.softwaretop100.org‘dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir