Kasko sigortası ve teminatları

Kasko sigortası

Araç sahipleri açısından kasko sigortası aslında daha fazla önem verilmesi gereken sigorta türleri arasında yer alıyor. Zorunlu olmadığı için bazı araç sahipleri tarafından yaptırılmaya bu sigorta türü aslında araç sahiplerinin bütçesini koruyan bir üründür. Araçta herhangi bir hasar meydana gelmesi, aracın çalınması, yanması ya da benzeri durumlarda ortaya çıkan hasarlı araç sahibine ödeyen bir sigorta türüdür.

Kasko sigortasının yüz güldüren özelliklerinden biri de araç sahibi tarafından istenen ek teminatları poliçeye ilave edilebiliyor olmasıdır. İstenen teminatlar ya da araç sahibi tarafından ihtiyaç duyulan durumlarda kasko sigortası poliçesini eklenebiliyor ve bu sayede araç sahibi tarafından istenen şekilde poliçenin şekillendirilmesi de mümkün olabiliyor. Bazı araç sahipleri sel felaketinin bazı araç sahipleri de toprak kayması gibi felaketlerin poliçesi kapsamında bulunmasını istiyor.

Bu nedenle mevcut sigorta çeşitleri incelendiğinde en esnek olanlardan birinin kasko sigortası olduğunu söyleyebiliriz. Elbette firmalar farklı poliçe paketleri hazırlayabiliyor ve araç sahiplerine farklı fiyatlar sunabiliyor. Bu nedenle tüm araç sahipleri mutlaka kasko sigortası yaptırmadan önce poliçe paketleri ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bunun için internet üzerinde de kısa bir araştırma yapılabilir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda poliçe paketlerinin hangi tamiratları kapsadığı ve fiyatları da ne olduğu üzerine araç sahipleri çok daha detaylı bilgi sahibi olabilir.

Kasko sigortası poliçe paketlerine göz atın!

Araç sahipleri bu konuda araştırma yapmak için genellikle Groupama kasko sayfasını ziyaret etmeyi tercih ediyor. Çünkü firmadan internet sitesinde son derece detaylı bir şekilde bilgi almak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda araç sahiplerine hangi ek teminatları uzun olduğu ve ilave teminatlar durumunda kasko sigortası ücretlerinin ne oranda artış göstereceği gibi sıklıkla merak edilen hususlarda da bilgi almak mümkün olabiliyor.

Bu arada firmanın Elit Kasko, Klasik Kasko, Marka Kasko, Moto Kasko, Süper Özel Oto gibi farklı kasko sigortası teklifleri bulunuyor. Araç sahipleri bu ürünlere göz atarak kendisi için hangi kasko paketinin daha uygun olduğunu kolaylıkla belirleyebilir. Bunun için firmanın ofislerine giderek zaman ayırmak gerekmiyor. İnternet sitesi üzerinden de söz ettiğimiz bu ürünler incelenebilir ve araç sahipleri tarafından seçim yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir