Shadow

Kamu-BİB, 10. kez Antalya’da toplanıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Kamu-BİB toplantısı, 21-25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapılacak.

Türkiye Bilişim Derneği’nin Kamu-BİB toplantısı, bu yıl 21-25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapılacak. 10’uncusu yapılacak olan Kamu-BİB etkinliği, kamu kurum ve kuruluşları bilgi işlem yöneticilerinin yanı sıra üniversite ve özel sektör temsilcilerini de bir araya getiriyor. Bu yılki etkinliğe 500’e yakın katılım olması bekleniyor.

Türkiye Bilişim Derneği bünyesindeki en eski çalışma gruplarından biri olan ve kamu bilgi işlem yöneticilerinin doğal üyesi bulunduğu Kamu Bilgi İşlem Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB), kamudaki verimlilik çalışmaları kapsamında kurumlarında yaptıkları bilişim çalışmalarını tartışıyor ve belirledikleri sorun alanlarına ilişkin çözüm önerilerini de içeren raporlar oluşturuyorlar. Her yıl belirli dönemlerde bir araya gelerek bu raporları gözden geçiren grup, yılda bir kez de ‘Kamu Bilişim Platformu’ etkinliğinde sonuç raporlarını katılımcılar ve kamuoyuyla paylaşıyorlar.

Kemer Limra Otel’de yapılacak olan ‘Kamu Bilişim Platformu’nun bu yılki teması, Kamu-BİB’in dünyada örneği olmayan, gönüllü ve geniş bir katılımla onuncu yılına girecek olan değerli çalışmalarını vurgulayan ve iz bırakacak bir tema olarak ?Kamu-BİB ile 10 Yıl? şeklinde belirlendi.

Kamu-BİB in 1999 yılından beri düzenlediği tüm verimlilik toplantılarının değerlendirildiği ?10. Yıl Çalışmaları ? grubunun hazırladığı rapor, Kemer’deki toplantıda sunulacak. Ayrıca bu yılki toplantıda ‘Bilişim Teknolojilerinde Yönetişim’ ve ‘Kişisel Verilerin Korunması’ gruplarının çalışmalarının sonuçları da ele alınacak. Toplantıya katılan geniş bir kesimle paylaşılarak son haline getirilecek olan bu raporlar, daha sonra başta kurumlar olmak üzere ilgili tüm kesimlerle paylaşılacak.

10. Kamu-BİB toplantısına ilişkin ayrıntılı bilgi için: www.tbd.org.tr

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir