Shadow

Kablosuz klavye ve mouse seti satın alma rehberi

Kablosuz klavye ve mouse seti

MELİH BAYRAM DEDE

Bilgisayarı verimli kullanabilmek, elbette kullanışlı çevre birimlerine sahip olmakla ilgili. Bunların başında bilgisayarla iletişimimizi sağlayan klavye ve mouse setleri gelir. O nedenle, tercih edeceğimiz klavye ve mouse büyük önem kazanır.

Klavye ve mouse seti satın almadan önce ihtiyacımızı belirlememiz gerekir. Eğer bilgisayarı daha çok oyun ve eğlence amaçlı kullanıyorsak, oyuncu klavyesi ve mouse’u kategorisindeki ürünlere yönelmemiz gerekir. Eğer oyun ve eğlence öncelikli değilse, iş ve eğitim odaklı isek, farklı bir kategori ilgi alanımızda olacaktır.

Bu yazıda eğitim ve iş amaçlı tercih edilebilecek klavye ve mouse seti modelleri öneriyorum. Eğer hazırsanız, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim setlere gelin yakından bakalım.

LOGITECH MK235 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti

Türkçe Q klavye düzeni, sayısal tuş takımı, 15 kolay erişimli kısayol tuşa sahip tam boyutlu klavye ve her iki elle kullanıma uygun mouse’tan oluşan LOGITECH MK235 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti, tak-çalıştır kolaylığında bir ürün.

Setin alıcısını bilsayarınızın USB bağlantı noktasına taktığınız anda hemen çalışıyor. Sıvı dökülmelerine karşı korumalı tasarlanan setin klavyesi 36 ay, mouse’u ise 12 ay pil ömrüne sahip.

DEXIM KMSW-300 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti

Kablosuz klavye ve mouse seti satın almak isteyenlere önereceğim bir başka ürün ise, DEXIM markalı KMSW-300 model. Bu set, 105 tuşlu Türkçe Q diziliminde tam boyutlu klavye ve 4 butonlu optik mouse‘tan oluşuyor.

Mouse’un DPI değeri 800, 1200 ve 1600 seviyesinde ayarlanabiliyor. Bu ayar sayesinde kullanıcılar, mouse’un hassasiyetini kendi tercihlerinde göre özelleştirme fırsatı yakalıyor.

İlginizi çekebilir:  Haberleri artık internetten alıyoruz

HP 330 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti

Klavye ve mouse setini oyun değil de daha çok iş ve eğitim amaçlı kullananlar için HP 330 Kablosuz Klavye ve Mouse Seti ideal bir çözüm olabilir.

Bilgisayarla kablosuz olarak iletişim kuran bu klavye ve mouse seti, masaüstünde kablo karmaşası yaratmadığı için çok kullanışlı. Ayrıca bu set, Windows, iOS, Linux işletim sistemli cihazlarla uyumlu.

Yale Sync Akıllı Ev Alarmı incelemesi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
X: https://www.x.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir