Shadow

İYS üzerinden nasıl onay alınıyor?

İYS

İleti Yönetim Sistemi, son dönemlerde hizmet sağlayıcıları için oldukça büyük kolaylık sağlayan bir veri tabanı haline gelmiştir. Güncel ticari elektronik iletilerini yönetme imkânı sunan İleti Yönetim Sistemi, ticari elektronik iletilere onay verilmesini sağlayan ya da istenmeyen iletilerin reddedilmesine imkân sunan veri tabanıdır.

Sistemde alıcılar olan vatandaşlar, elektronik iletilerine onay verebildiği gibi aynı zamanda istemedikleri iletileri reddetme hakkına da sahiptir.

İleti Yönetim Sistemi nedir?

Günümüzde marka ve firmalar ticari amaçlı olarak alıcılara yani vatandaşlarla iletile gönderir. İletileri gönderen hizmet sağlayıcıları tüzel kişiler olabildiği gibi aynı zamanda gerçek kişiler de olabilir. İleti yönetim sistemi, ticari elektronik iletilerin tek hesaptan kolay şekilde gönderilmesini ve yönetilmesini sağlayan veri tabanı sistemidir.

Sistemin veri tabanı üzerinden tüm iletilere hızlı şekilde onay verilebildiği gibi alıcılar dilerse iletileri reddedebilir. Ayrıca alıcılar ihtiyaç duyduklarında bu sistem üzerinden şikâyet başvurularını da ticari elektronik iletiler ile yapma hakkına sahiptirler.

İleti Yönetim Sistem üzerinden onay nasıl alınır?

İYS üzerinden onay alabilmek için öncelikle sisteme başvuru yapmak gereklidir. Sisteme manüel ve online olarak iki farklı şekilde başvuru yapılabilir. Online başvuru yapmak isteyenler e-devlet üzerinden online başvuru sürecini başlatabiliyor. Ancak manüel başvuru yapacaksanız bu noktada tüm evrakları ve doldurulması gereken belgeleri eksiksiz olarak posta yolu ile göndermeniz gereklidir.

Kullanıcılar İleti Yönetim Sistemi’ne başvuru yapıp kayıt olduktan sonra onay sürecine dahil olur. Sistem üzerinde kısa mesaj numarası veya kısa link gibi onay servisleri bulunur. Bu sayede gelen kısa mesaj ya da kısa linkler ile tarafınıza onay mesajı gelir. Ancak onay süreci, başvurunun eksiksiz şekilde yapılması sonucunda gerekleşir. Başvuru süreci onaylandıktan sonra kullanıcılar doğrudan onay alabilir.

İlginizi çekebilir:  3G için yeni abonelik ve ıslak imza şart mı?

İleti Yönetim Sistemi nasıl çalışır?

Ticari elektronik iletilerin onaylanmasını, reddedilmesini ve tek elden kontrol edilmesini sağlayan bir veri tabanı olan ileti yönetim sistemi, hizmet sağlayıcılarının sisteme yüklenmesi ile çalışır. Sistemde alıcı unvanıyla yer alan vatandaşlar, sistemde iletilerine onay verebildiği gibi iletileri ret de edebilirler.

İletileri tek elden kontrol etme imkânı sunan İYS, güvenilir bir veri tabanı üzerinden çalışır. Sistemin çalışma prensibi içinde; tek elden ileti yönetimi, ticari elektronik iletilerin güvenli gönderimi, şikâyet yönetimleri ve iletilerin onay izinlerinin kontrol edilmesi gibi adımlar yer alır. Dolayısıyla da ileti yönetim sistemi, oldukça güvenli bir çalışma sistemine sahiptir.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir