Shadow

İşte Windows’lu ilk Nokia: Lumia 800

Nokia, Windows Phone işletim sistemli ilk modelleri Nokia Lumia 800 ve Nokia Lumia 710’i Londra’da düzenlediği Nokia World 2011 etkinliğinde duyurdu. Önce, o ürünlerden en başta geleni, şirketin daha önce piyasaya çıkardığı N9’la aynı tasarıma sahip olan Lumia 800’le ilgili videolara bir göz atalım, sonra teknik detaylara geçelim.

Başarılı sosyal ağ deneyimi ile Nokia Lumia 800, dikkat çekici tasarımı, canlı renkleri (mavi, pembe ve siyah), sosyal ağ ve web deneyimi, kişileri kolay gruplama özelliği, konu başlığına göre mesajlaşma ve Internet Explorer 9 gibi özellikler sunuyor. Nokia Lumia 800’ün 3,7 inç AMOLED ClearBlack ekranı bulunuyor.

N9 GÖRÜNÜMLÜ WINDOWS PHONE 7.5 İŞLETİM SİSTEMLİ BİR ÜRÜN

Telefonda hızlandırılmış donanımla birlikte 1.4 GHz işlemci ve bir grafik işlemci de bulunuyor. Nokia Lumia 800, Carl Zeiss marka objektifi, HD video oynatma özelliği, 16 GB dahili kullanıcı belleği ve fotoğraflar ile müzikler için 25GB ücretsiz SkyDrive depo alanıyla anında paylaşıma olanak tanıyan kamera deneyimi sağlıyor. Nokia Lumia’nın tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 420 EUR.

LUMIA 800’ÜN ‘EKONOMİK’ KARDEŞİ LUMIA 710

Nokia’nın amaca odaklı pratik telefonu Nokia Lumia 710, değiştirilebilir arka kapağı ve binlerce uygulamayla kişisel hale getirilebiliyor ve Lumia deneyimini dünyanın dört bir yanında daha fazla sayıda kişiye ulaştırıyor. Nokia Lumia 710, IE9 ile birlikte sosyal ağlarda anında paylaşım ve görüntü aktarımı için tasarlandı. Siyah, beyaz, mavi, fuşya ve sarı kapak seçenekleriyle siyah ve beyaz renklerde üretildi. Nokia Lumia 800 gibi hızlandırılmış donanımıyla birlikte 1.4 GHz işlemcisi ve grafik işlemcisi olan Nokia Lumia 710 yüksek performansı uygun fiyata sunuyor. Nokia Lumia 710?un tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 270 EUR.

İlginizi çekebilir:  Facebook, bilgilerinizi CIA ile paylaşıyor mu?

NOKIA UYGULAMALARI WINDOWS PLATFORMUNDA

Her iki akıllı telefon da, ücretsiz turn-by-turn navigasyon ve araç içi kullanıcı arayüzü ile eksiksiz bir kişisel navigasyon cihazı (PND) sunan Nokia Drive uygulamasını içeriyor. Windows Phone ile kullanıma uygun hale getirilmiş Nokia Müzik, kullanıcıları tüm dünyadan ulaşılabilen yüzlerce yerel ve global müzik kanalıyla ve ücretsiz MixRadio ile tanıştırıyor. Bu yılın sonunda yapılacak bir güncellemeyle Nokia Lumia kullanıcıları milyonlarca parçadan oluşan uluslararası bir katalogdan yapacakları seçimlerle kendi kişisel müzik kanallarını oluşturabilecekler. Baştan sona kusursuz bir müzik deneyimi için yerli şarkı aramanın yanı sıra kullanıcıların keşfettikleri yenilikleri sosyal ağlarda paylaşmalarına ve konser bileti satın almalarına olanak tanıyan Gigfinder da yıl sonundaki yazılım güncellemesiyle Nokia Müzik ile entegre edilecek.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir